Bezpieczny i profesjonalny wywóz odpadów z firmą Redskip

Bezpieczny i profesjonalny wywóz odpadów z firmą Redskip

Planujesz remont mieszkania i obawiasz się dużych ilości śmieci? Jesteś w tracie budowy domu i szukasz pomocy z odpadami budowlanymi? Chcesz posprzątać garaż, ale nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi gratami? Mamy odpowiedź na każdy z tych problemów! Wystarczy skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką jest wywóz odpadów www.redskip.pl. To proste!

Jak wybrać rozmiar kontenera? Wywóz odpadów

Wiele osób zamawiając usługę wywozu odpadów, obawia się, że wybierze zły rozmiar pojemnika. Wybór nie musi być wcale taki trudny. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową wybranego usługodawcy i dokładnie przejrzeć dostępne rozmiary. Bardzo często firmy publikują przykładowe wykorzystanie poszczególnego kontenera. Jeśli wciąż mamy wątpliwości warto skontaktować się z usługodawcą za pomocą maila lub dzwoniąc pod podany numer telefonu. Przykładowo do mniejszych kontenerów takich jak KP5, możemy załadować odpady powstałe podczas remontu jednego pomieszczenia, ziemię czy gruz. Nieco większy i najbardziej popularny rozmiar KP7, jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalny. Sprawdzi się podczas budowy, remontu czy porządków w piwnicy lub garażu. Największe z nich, sprawdzą się najlepiej w przypadku wyrzucania dużych przedmiotów, takich jak: meble czy materiały izolacyjne (np. wełna mineralna czy styropian).

Kiedy potrzebne jest mi pozwolenie?

Osoby, które mają możliwość postawienia kontenera na własnej posesji, mają ułatwione zadanie. Nie potrzebują żadnego pozwolenia, dlatego wszelka praca papierkowa ich ominie. Natomiast osoby, które mieszkają na osiedlach mieszkalnych, w kamienicy czy po prostu te, które nie mają miejsca na posesji, powinny załatwić stosowne pozwolenie. Pozwolenie dotyczy zajęcia pasa ruchu, czyli nie tylko ulicy, lecz także chodnika lub trawnika. Taki dokument można załatwić zazwyczaj w Zarządzie Dróg w swoim mieście. Firmy podstawiające kontener, nie załatwiają tych formalności, dlatego leży ona po stronie klienta. 

Od czego zależy cena za kontener?

Oczywiście ceny oraz to co na nie wpływa, zależy od wybranego usługodawcy. Natomiast przykładowo podajemy czynniki, które mogą wpływać na wysokość ceny końcowej. Jednym z czynników może być odległość od siedziby firmy. Mówiąc inaczej, droga, którą pracownicy muszą do nas przebyć. Drugim z nich może być rodzaj śmieci, które planujemy wyrzucić. Bardzo często ceny utylizacji poszczególnych odpadów się różnią. Oczywiście, w niemalże każdej firmie na cenę wpływa również rozmiar kontenera oraz czas, na jaki go wypożyczymy.

Dodaj komentarz