Kto powinien zająć się wywozem gruzu po remoncie?

Kto powinien zająć się wywozem gruzu po remoncie?

Gruz, który powstał na skutek wykonywania prac remontowo-budowalnych jest problematyczny w utylizacji. Jest to odpad, którego nie można wrzucić do osiedlowych kontenerów na śmieci i trzeba zadbać o jego legalną utylizację. Niestety często można spotkać się z widokiem gruzu w lasach i na polach. Raczej nie trzeba nikomu mówić, że jest to nieodpowiedzialne zachowanie, które jest szkodliwe dla naturalnego środowiska. Jeśli zależy Ci na naszej planecie, to powinieneś zadbać o profesjonalne wywiezienie gruzu w odpowiednie miejsce. Kto powinien się tym zając? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Profesjonalny wywóz gruzu – dlaczego warto z niego skorzystać?

Gruz z nieruchomości lub posesji można wywieźć samodzielnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli w skrócie PSZOK. Niestety może to być problematyczne, szczególnie jeśli ilość gruzu, którego chcesz się pozbyć, jest dość spora, a Ty nie posiadasz samochodu dostawczego lub co najmniej przyczepy, którą można podczepić do auta osobowego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się wywozem gruzu oraz wynajmem kontenerów na odpady.

Wystarczy, że zamówisz kontener na gruz odpowiedniej wielkości i wypełnisz go odpadami. Resztą, czyli wywozem gruzu w odpowiednie miejsce zajmą się pracownicy firmy. Wywóz gruzu Warszawa to usługa skierowana do osób, które szybko i legalnie chcą pozbyć się odpadów poremontowych. Oprócz gruzu możesz się bowiem pozbyć materiałów izolacyjnych, farb, paneli, a nawet starych mebli. W takiej sytuacji należy wynająć kontener na odpady zmieszane.

Jak wygląda wywóz gruzu?

Jeśli chodzi o to, jak będzie wyglądać wywóz gruzu, to masz kilka możliwości. Pierwszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na kilka czy nawet kilkanaście dni i jego regularne uzupełnianie odpadami, które generują się podczas remontu. W określonym terminie firma przyjedzie po kontener i opróżni go w wyznaczonym do tego miejscu.

Drugim rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na kilkadziesiąt minut i jego ekspresowe zapełnienie odpadami. Pracownicy firmy poczekają, aż wypełnisz kontener i gdy tylko skończysz, odjadą z odpadami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą ubiegać się o pozwolenie na postawienie kontenera pod blokiem czy kamienicą i chcą ekspresowo pozbyć się śmieci z remontu.

Kontener możesz też wynająć na cały dzień. Od rana do wieczora będziesz miał czas na jego napełnienie, a pracownicy przyjadą o ustalonej godzinie tego samego dnia. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę sporo.

1 Comment

  1. Kontener na gruz jest niewiele droższy od big baga, a przy remoncie zwykle powstaje więcej śmieci niż się na początku wydaje. PSZOK często ma ograniczenia co do ilości odpadów, a za nadwyżkę trzeba dopłacać. Jak doliczy się koszt transportu to wynajęcie kontenera wydaję się lepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz