Kiedy warto korzystać z produktów jednorazowych?

Kiedy warto korzystać z produktów jednorazowych?

Powszechnie dostępne są między innymi kubki, talerze, sztućce czy obrusy jednorazowe. Swego czasu zakupić można było przede wszystkim produkty plastikowe, zaś teraz wykonuje się je z bardzo różnorodnych materiałów. Niektórzy korzystają z nich bardzo często, inni zaś nie są do nich przekonani. W takim razie, kiedy warto korzystać z produktów jednorazowych?

Świetne rozwiązanie na przyjęcie na świeżym powietrzu

Kiedy organizujemy przyjęcie na świeżym powietrzu, na przykład na działce, musimy liczyć się ze sporym chaosem. Znoszenie do kuchni, o ile taka w pobliżu się znajduje i mycie na bieżąco zastawy stołowej jest czasochłonne i uciążliwe, a prędzej, czy później musimy się przygotować na to, że ktoś coś zbije, pobrudzi lub uszkodzi. Szczególnie, jeśli w zabawie biorą udział dzieci (a podwójnie, jeśli jest to impreza przeznaczona konkretnie dla dzieci, na przykład przyjęcie urodzinowe).

W miarę postępu imprezy i między podawaniem kolejnych posiłków, a także już po jej zakończeniu, można szybko i wygodnie pozbyć się brudnych kubków, talerzy, czy noży i widelców. Nie ma mowy o gromadzeniu ich w kuchni, ręcznym myciu, czy wkładaniu do zmywarki i późniejszym układaniu w szafkach. Podobnie, jeśli chodzi o obrusy jednorazowe – zamiast martwić się, czy uda nam się wywabić powstałe w trakcie imprezy plamy, możemy po prostu zwinąć je w kulkę i umieścić w śmietniku.

Produkty jednorazowe sprawdzą się także w domu czy gastronomii

To, że coś jest produktem jednorazowym, nie oznacza wcale, że jest nieeleganckie i z tego względu nie nadaje się do domu, czy lokalu gastronomicznego. Warto wskazać na przykład talerze i sztućce z otrąb pszennych, które nie tylko są całkowicie bezpieczne i można bez przeszkód spożywać na nich posiłki, ale też świetnie wyglądają.

Być może nie znajdą one miejsca w szykownej restauracji, ale w lokalu przy plaży, czy w ramach tak zwanego food trucka, a więc ciężarówki, w której przygotowuje się jedzenie, sprawdzą się doskonale. Warto w tym miejscu wspomnieć o bardzo istotnym produkcie jednorazowym, jakim są słomki do picia napojów.

Znajdziemy je zarówno w większości polskich domów, jak i w nawet najszykowniejszej restauracji. Pojawić się mogą natomiast w poszczególnych miejscach różnice w materiale, z jakiego będą one wykonane. Istnieje wiele ekologicznych alternatyw dla słomek plastikowych, takie jak słomki bambusowe, makaronowe bądź papierowe.

Dodaj komentarz