Szklana zabudowa balkonu, czyli jak podnieść wartość mieszkania?

Szklana zabudowa balkonu, czyli jak podnieść wartość mieszkania?

Balkon, taras, weranda – któż z nas nie kocha tych miejsc? Dzięki nim możemy urozmaicić naszą codzienność i zaczerpnąć świeżego powietrza, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Aby w pełni cieszyć się tym doświadczeniem, wspomniane pomieszczenia powinny jednak same w sobie przyciągać wzrok. A co więcej: być praktycznie i jakościowo urządzone.

Jakie korzyści daje ci szklana zabudowa balkonu?

Szklana zabudowa balkonu sprawi, że będziesz mógł cieszyć się dodatkową przestrzenią o każdej porze roku. Śniadanie na tarasie poza letnim sezonem? Dodatkowe miejsce na relaks lub przyjęcie gości? To wszystko staje się możliwe dzięki szklanym panelom balkonowym. Jest to rozwiązanie, które zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Oto kilka spośród wielu powodów wzmożonego zainteresowania tą techniką.

  1. Niezależnie od tego, jak duży jest twój balkon, tworzy on dodatkową przestrzeń, którą możesz zagospodarować na wiele sposobów. Stolik i krzesła, atrakcyjne oświetlenie, rośliny doniczkowe, miejsce na rower, a może kącik zabaw dla dzieci lub domowych pupili? Zamień balkon w bezpieczną przestrzeń dzięki szklanej zabudowie. Ochroni ona twój sprzęt przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.
  2. Nie oszukujmy się: pogoda, która pozwala na jedzenie kolacji na otwartym tarasie lub czytanie książki w promieniach słońca, zazwyczaj nie trwa w Polsce długo. Szklana zabudowa balkonu sprawi jednak, że twój sezon może trwać cały rok! Zapewnia ona bowiem termoizolację, a jednocześnie nie odbiera ci możliwości obserwacji zewnętrznego świata i jego cudów, w tym zachodów słońca.
  3. Współczesne szklane zabudowy są niezwykle atrakcyjne wizualnie.
  4. Szklane panele balkonowe są bardzo łatwe w użyciu i praktyczne. Możesz nie tylko bez trudu je otwierać i zamykać, ale także przesuwać i składać na ścianę. Przemyślane projekty uwzględniają również montaż przeciwsłonecznych rolet, które dodatkowo podniosą twój komfort i poczucie prywatności.
  5. Szyby redukują hałas i wzmacniają termoizolację. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na rachunkach!

Istnieje jeszcze jedna zaleta szklanych paneli balkonowych, która może okazać się szczególnie istotna dla inwestorów oraz osób rozważających sprzedaż mieszkania.

Szklane zabudowy balkonów a wzrost wartości mieszkania

Co myślisz, patrząc na przeszklone tarasy, zamontowane na nowoczesnych osiedlach? Z pewnością wydaje ci się, że właśnie obserwujesz jedną z najdroższych dzielnic w danym mieście, zgadza się? Być może to prawda, jednak szklana zabudowa balkonu podnosi wartość mieszkania niezależnie od jego lokalizacji. Tak jak wspomnieliśmy, stanowi ona świetny izolator, a także świetnie prezentuje się wizualnie. Szklane panele to inwestycja na długie lata, która skłoni potencjalnych kupców do zapłacenia wyższej ceny za lokal.

Zaufaj fachowcom

Aby mieć pewność, że szklana zabudowa spełni wszystkie wymagania i standardy, zleć jej przygotowanie ekspertom. Warszawska firma Lumon zatrudnia najlepszych specjalistów z zakresu produkcji i montażu szklanych paneli, idealnych do twojego balkonu. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby niebawem móc cieszyć się wysokiej jakości przeszkleniem balkonowym.

Dodaj komentarz