W co inwestować w czasach kryzysu?

W co inwestować w czasach kryzysu?

Kiedy gospodarka ma się dobrze, bez trudu można przeoczyć, że to, co wzrasta, musi kiedyś zacząć również spadać. Niemniej jednak cykle finansowe są zazwyczaj powtarzalne, co sugeruje, że w końcu po spadkach wartości na rynku nadejdą także wzrosty. W co zatem zainwestować, aby zabezpieczyć swoją przyszłość?

Inwestycja w metale szlachetne

Metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, zwykle wykazują dobre wyniki podczas spowolnienia gospodarczego. Mimo to, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie podczas recesji, ich ceny zwykle są wyższe.

Możesz inwestować w te metale na różne sposoby. Najprostszą metodą jest zakup monet lub sztabek od dealera. Kupowanie fizycznego metalu w postaci sztabek i monet może nie być tak wygodnym sposobem inwestycyjnym, jak papiery wartościowe, jednak z całą pewnością jest to skuteczna metoda.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany inwestowaniem w papiery wartościowe z metali szlachetnych, powinieneś wybrać ETF. Fundusze te składają się z inwestycji z jednego sektora, w tym przypadku metali szlachetnych. Możesz również inwestować w akcje spółek zajmujących się bezpośrednio wydobywaniem lub dystrybucją metali szlachetnych.

Najlepsza inwestycja w dobie kryzysu – czyli inwestycja w siebie!

Jeśli w czasie recesji zostaniesz zwolniony z pracy i nie będziesz miał już dochodów, możesz znaleźć się w trudnej sytuacji bez dostępu do alternatywnego zajęcia. Mimo wszystko inwestując w siebie, unikniesz takiej nieprzyjemności. Możesz wrócić do szkoły, aby poszerzyć swoją wiedzę lub zdobywać nową wiedzę na kursach, które pomogą Ci zdobyć lepszą pracę.

Przed nadejściem trudnych czasów pamiętaj również o spłaceniu wszystkich długów osobistych oraz kart debetowych. Im mniej pieniędzy trzeba będzie wydać na miesięczne płatności, tym mniejszy będzie niepokój podczas spowolnienia gospodarczego.

Trzymanie gotówki w trakcie recesji

Konieczne jest, aby zawsze utrzymywać pewną ilość pieniędzy na kontach oszczędnościowych. Jest to istotne z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że gotówka będzie gromadzić niewielką ilość odsetek poprzez procent składany. Ponadto takie podejście zmniejszy nieprzewidywalność Twoich inwestycji, dając Ci pewność i pozwalając uniknąć impulsywnych decyzji. Co najważniejsze, posiadanie odłożonej gotówki da Ci możliwość skorzystania z wszelkich okazji, które mogą się pojawić, gdy korekta na giełdzie zwolni.

Co najważniejsze pamiętaj o tym, że należy zachować zimną krew! W trakcie kryzysu najważniejsze jest, aby zmniejszyć bieżące wydatki i być przygotowanym na trudną sytuację finansową. Mimo wszystko po burzy zawsze wychodzi słońce. Pamiętajmy o tym, że kryzys gospodarczy nie będzie trwał wiecznie.

Dodaj komentarz