W jaki sposób ćwiczyć w domu

W jaki sposób ćwiczyć w domu

Ćwiczenia w domu mogą być równie efektywne co wytężony trening na siłowni. W zależności od naszych potrzeb będziemy jednak potrzebowali odpowiedniego planu treningowego oraz szczyptę pomysłowości, która pozwoli nam znaleźć odpowiednie, domowe zamienniki standardowych przyrządów, na jakich opieraliśmy nasze ćwiczenia na siłowni. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymusza na nas podjęcie wyzwania, jakim jest szlifowanie naszej formy w domu. 

Ćwiczenia siłowe – jakie przyrządy mogą nam się przydać?

Chcąc pracować nad treningami mającymi na celu zwiększenie naszej siły bądź masy ciała, niezbędne będzie wyposażenie się w mniejsze przyrządy, które znacznie zwiększą efektywność naszych treningów. Wprawdzie dla pomysłowych osób nie będzie to konieczne, jednak w tym przypadku przyda się większa determinacja. Jeżeli jednak chcemy szlifować swoją formą, podstawowym zakupem będą hantle. By móc odpowiednio lawirować pomiędzy różnymi ciężarami warto wyposażyć się w taki sprzęt, gdzie gryf wolne ciężary można swobodnie dokładać do gryfu hantla. Dzięki temu możemy znacznie rozszerzyć pole manewru przy treningu różnych partii ciała przy użyciu hantli.

By zdywersyfikować rodzaje wykonywanych ćwiczeń, warto również wyposażyć się w skakankę i kettlebell, dzięki któremu domowe ćwiczenia będą bardziej urozmaicone.

W jaki sposób kontynuować swój trening w domu?

Domowe ćwiczenia wcale nie muszą być gorsze niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni na siłowni. Trening w domu może obejmować wszystkie partie ciała, od nóg, przez plecy, barki, klatkę piersiową aż do mięśni bicepsa i tricepsa. By odpowiedni ćwiczyć nogi, może nam się przydać plecak wypełniony książkami, który doskonale imituje odpowiednie obciążenie podczas ciężarów. Klatka piersiowa będzie dalej w doskonałym stanie dzięki hantlom wspomaganym różnymi rodzajami pompek. Biceps i triceps to partie mięśni, które możemy szlifować również przy użyciu naszych hantli. Oczywiście, tak hermetyczny trening nie będzie aż tak efektywny, jak nasze treningi z wykorzystaniem wielu specjalistycznych maszyn, jednak przy odrobinie samozaparcia jedno z naszych pomieszczeń stanie się salą treningową.

Znajdź źródło ciekawego planu treningowego w domu

Bez względu na to, czy ćwiczymy siłowo, czy raczej skupiamy się na ćwiczeniach odchudzających, czy po prostu uprawianiu jogi, warto wspomóc swoje starania odpowiednim planem treningowym. Obecnie w sieci możemy znaleźć wiele planów treningowych na ćwiczenia w domu. Dodatkowym wsparciem mogą być aplikacje mobilne, które dodatkowo motywują nas w naszych domowych wyzwaniach. 

Dodaj komentarz