Cyberbezpieczeństwo – Bądź bezpieczny w sieci.

Cyberbezpieczeństwo – Bądź bezpieczny w sieci.

Każdy człowiek należący do społeczeństwa 21 wieku wie co to internet. Jest to niezwykle popularna domena. Dziś już wszyscy sięgają po poradę czy zakupy przez internet. Otacza nas wszędzie. Różnego rodzaju aplikacje oraz strony dają nam szanse zobaczenia więcej.

Wszyscy znają takie strony jak facebook, instagram czy twitter. Tak popularne strony udostępnień mają miliony. Każdy użytkownik walczy o like. Osoba dodająca relacje chcę czuć, że to co robi jest ważne. Dzieląc się wrażeniami i odczuciami dają nam cząstkę siebie. Tu pojawia się pytanie; Po co ludzie to robią? Dla sławy? Dla zwiększenia własnej wartości? Czy to po prostu nuda? Na pewno racją jest to, że każdy chce być na czasie. Aby być w grupie tych “fajnych” trzeba korzystać z popularnych portali. Może zabawne jest stwierdzenie ” nie masz face to nie istniejesz” ale zarazem prawdziwe.

Nasuwa się pytanie; Co z naszym bezpieczeństwem? Udostępnianie tak wielu prywatnych wiadomości z życia musi być dobrze chronione. Tu pojawia się pojęcie cyberbezpieczenstwo. Dzięki akceptacji wiele zgód podczas logowania również zapewniamy ochronę konta.

Jednak czy możemy czuć się w pełni bezpieczni w internecie? Na pewno nie. Tak jak i w życiu realnym jesteśmy narażeni na zagrożenia. Bycie online i tzw. fejm ma swoje wady i zalety. Coraz częściej mamy doczynienia z hakierami. Różnego rodzaju wirusy mogą wiele namieszać. Dzięki cyberbezpieczeństwu Mozemy temu zapobiec. Po przez prężny rozwój technologii zapewnienie bezpieczeństwa w sieci jest niezbędne. Powstają kierunki studiów o tej tematyce. Na nich studenci uczą się opracowywać politykę bezpieczeństwa systemów komputerowych. Jak można zauważyć Państwo tworząc tego typu kierunki chce udoskonalać sposoby ochrony. Społeczeństwo musi bądź powinno czuć sie spokojnie. Kto tak dokładnie o to dba? Jest to Ministerstwo Cyfryzacji. Do jego zadań należy wdrażanie aktów prawnych, prowadzenie współpracy międzynarodowej, opracowywanie analiz i statystyk oraz ustalanie środków ochrony systemów teleinformatycznych. Organizacja w tym przypadku jest ważna.

Ważne jest aby pamiętać o zagrożeniach jakie mogą wynikać z bycia online. Również świadomość działania cyberbezpieczeństwa jest kluczowa. Każdy z nas musi dbać o przestrzeń, z której korzysta. Dzisiejsze technologie raczą nas dobrodziejstwami jednak mogą generować też straty. Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Jednak chodzi o nasze dane i prywatność. Cyberbezpieczenstwo! pamiętajmy o nim.

Dodaj komentarz