Powłoka ceramiczna na lakier dlaczego warto?

Powłoka ceramiczna na lakier dlaczego warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać z powłoki ceramicznej na lakier. Dobrze zapoznać się z większą ilością informacji na temat tego rozwiązania oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat jego efektywności.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna to produkt, który powstał na bazie takich substancji jak tlenek tytanu oraz tlenek krzemu. Powłokę ceramiczną kładzie się na karoserię samochodu, gdzie w sposób trwały łączy się z lakierem. Dzięki temu możliwe jest powstanie na jego powierzchni warstwy ochronnej, która będzie zabezpieczała lakier przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych. Działanie powłoki ceramicznej jest nieco podobne do położenia wosku na lakier. Jednak powłoki ceramiczne charakteryzują się większą skutecznością oraz trwałością.

Ochrona lakieru

Wśród głównych korzyści wynikających ze stosowania powłok ceramicznych można wskazać przede wszystkim ochronę lakieru. Powłoka ceramiczna na lakier stanowi barierę ochronną dla kilku szkodliwych czynników zewnętrznych. Wśród nich można wskazać przede wszystkim niekorzystne promieniowanie UV, ale także działanie wody oraz wilgoci. Powłoki ceramiczne dobrze chronią lakier także przed nietypowymi zabrudzeniami, takimi jak sól drogowa, odchody ptaków, pozostałości owadów, a nawet żywica z drzew. Zastosowanie powłoki ceramicznej może także zminimalizować ryzyko mikrorys oraz zadrapań na lakierze.

Utrzymanie czystości

Zastosowanie powłoki ceramicznej na lakier w pozytywny sposób wpływa na utrzymanie czystości lakieru. Lakier zostaje pokryty skutecznie działającą warstwą hydrofobową, dzięki której woda wraz z zanieczyszczeniami nie pozostaje na lakierze, a efektywnie z niego spływa. Warstwa powłoki ceramicznej pozostawia lakier dłużej czysty. Łatwiejsza staje się również jego pielęgnacja.

Poprawa wyglądu

Kolejną zaletą stosowania powłok ceramicznych na lakier jest poprawa jego wyglądu, a także ogólna poprawa wyglądu samochodu. Powłoka ceramiczna w skuteczny sposób wypełni już istniejące mikrouszkodzenia, dzięki czemu karoseria będzie się lepiej prezentowała. Dodatkowo zastosowanie warstwy ochronnej nada lakierowi połysku oraz wydobędzie z niego głębię kolorów. Nawet starsze samochody po zastosowaniu powłoki ceramicznej będą się dużo lepiej prezentowały, co podwyższy ich wartość.

Dodatkowa ochrona

Powłoka ceramiczna na lakier doskonale sprawdzi się w przypadku ochrony także innych elementów niż karoseria pojazdu. Wśród nich można wymienić między innymi szyby, reflektory, felgi, a nawet elementy chromowane. Dzięki temu cały samochód będzie skutecznie zabezpieczony dodatkową warstwą ochronną, co zapobiegnie niszczeniu się poszczególnych elementów.

Czy warto?

Powłoka ceramiczna czy warto? To pytanie zadaje sobie wiele osób zastanawiających się nad tym rozwiązaniem. Zdecydowanie się na nie będzie niezwykle korzystne z wyżej wymienionych względów. Współcześnie stosowane lakiery dość szybko tracą głębię koloru oraz matowieją. Są również podatne na uszkodzenia powodowane działaniem czynników zewnętrznych. Poprawę parametrów lakieru można uzyskać właśnie dzięki położeniu powłoki ceramicznej. Z większą ilością informacji na ten temat można zapoznać się na stronie internetowej: https://car-lab.pl/uslugi/powloki-ceramiczne/.

Dodaj komentarz