Dermatolog Katarzyna Osipowicz – pomoc przy problemach skórnych

Dermatolog Katarzyna Osipowicz – pomoc przy problemach skórnych

Mówi się, że skóra to nasza wizytówka. Jej kondycja jest w stanie bardzo wiele powiedzieć na temat naszego zdrowia, a nawet prowadzonego trybu życia. Jeśli w porę nie zadbamy o prawidłową pielęgnację nie tylko cery twarzy, lecz skóry całego ciała, to możemy mierzyć się z przykrymi konsekwencjami.

Nieestetyczne krostki, przebarwienia lub dużo poważniejsze wady cery nie muszą zawsze oznaczać zaniedbania higienicznego. Mogą być sygnałem od naszego ciała, że dzieje się coś niedobrego. Zanim zaczniesz panikować – lepiej udaj się do lekarza znającego się na dermatologii.

Dermatolog – lekarz skóry

Według definicji dermatologia to medyczna dziedzina wiedzy zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry. Dzięki nowoczesnym i skutecznym narzędziom dermatologia pozwala na szybkie i trafne zdiagnozowanie schorzenia skóry, a także przyczyn ich powstawania.

Diagnozowaniem kondycji skóry, a także wszelkich chorób, które jej dotyczą, zajmuje się lekarz nazywany dermatologiem. Jego zadaniem jest nie tylko ocena i diagnostyka, lecz także znalezienie przyczyny problemu skórnego i zaproponowanie planu leczenia. Czasami wystarczą tylko odpowiednie kosmetyki, aby kondycja skóry już po kilku tygodniach uległa poprawie. Czasem jednak niezbędne jest wdrożenie dużo silniejszych rozwiązań, a nawet użycia specjalistycznego sprzętu z gabinetu dermatologicznego.

Dermatolog Katarzyna Osipowicz – pomoże Ci odzyskać upragniony wygląd zdrowej skóry

Trądzik to nie tylko defekt skóry typowy dla nastolatków. Wbrew pozorom uciążliwy problem może pojawić się także w dorosłym życiu. W takiej sytuacji nie warto bagatelizować nieestetyczności i liczyć na to, że sama zniknie. Dużo lepszym pomysłem będzie zgłoszenie się do lekarza. Dermatolog Katarzyna Osipowicz pomoże Ci rozwiązać problem i trafnie zdiagnozować przyczynę problemów skórnych. Trafna diagnoza i późniejsze wdrożenie leczenia będzie możliwe dzięki najwyższej jakości specjalistycznemu sprzętowi, który mimo wysokiej mocy jest bezpieczny.

Lekarz dermatolog pomoże Ci także w dużo poważniejszych problemach skórnych – jak np. łojotokowym zapaleniem skóry. Leczenie uciążliwego problemu będzie wymagało wprowadzenia miejscowych leków przeciwzapalnych – w dużo poważniejszych przypadkach nawet leków doustnych. Zanim jednak zostanie określona metoda leczenia, dermatolog przeprowadzi bezpieczne i bezbolesne badanie z użyciem specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu dokładnie określi kondycję skóry i chorobę.

Dodaj komentarz