Elegancja w rozmiarze XXL

Elegancja w rozmiarze XXL

W dobie kultu ciała i obowiązującej wysportowanej sylwetki, osoby z nadprogramowymi kilogramami borykają się z wieloma problemami. A przecież rozmiar XXL bardzo często związany jest z uwarunkowaniami genetycznymi czy chorobą a niekoniecznie z nieumiarkowanym jedzeniem. Na szczęście wie o tym coraz więcej firm tworzących efektowne ubrania.

W związku z tym elegancka sukienka wieczorowa dla puszystych kobiet nie musi być już uszyta na miarę. Wiele znanych firm modowych ma w swej kolekcji rozmiary od 44 i większe. Wystarczy tylko uświadomić sobie własne niedoskonałości, by wybrać odpowiednią kreację.

Od wieków sądzono, że najbardziej atrakcyjne są panie o tak zwanych obfitych i kobiecych kształtach. Uwieczniane były między innymi na obrazach wybitnych malarzy, takich jak Rubens. I chociaż przemysł modowy lansuje inną sylwetkę, to ocena mężczyzn jest niezmienna. Każdy z nich obejrzy się z pewnością za kobietą o kształtach klepsydry. Jeśli nawet ma ona kilka zbędnych fałdek na brzuchu, to wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią bieliznę modelującą. Dzięki niej kobieta taka, bez najmniejszych obaw, może założyć obcisłą kreację, która uwydatni jej atuty.

Kobieta o figurze jabłka powinna ukryć nieco zbyt okrągły brzuch pod zwiewnymi materiałami i luźniejszym krojem. Dlatego sukienki wyszczuplające dla takich kobiet powinny być odcinane pod biustem. Równie ważna jest tu odpowiednia długość. W przypadku „pani jabłka” jest to tuż przed kolanem. Jeśli chcemy mimo wszystko podkreślić talię, powinniśmy założyć żakiet lekko wcięty w pasie.

Niektórzy nie potrzebują wyszczuplania

Kobiety o figurze gruszki powinny sięgać po kreacje dzielone w pasie. W ten sposób uzyskiwany jest efekt zestawu bluzki ze spódnicą. W tym przypadku warto sięgać po sukienki wyszczuplające rozkloszowane u dołu i najlepiej by odcięcie było ciemniejsze. Figura gruszki doskonale prezentuje się także w sukniach ze strojną i jasną górą, podkreślającą w ten sposób imitację zestawu.

Z podobnymi rozterkami przy wyborze wieczorowej kreacji borykają się kobiety w ciąży. Również w ich przypadku nie muszą być to specjalnie zamawiane rozwiązania. Kobiety w ciąży najlepiej prezentują się w sukienkach odcinanych pod biustem. Najbezpieczniej też by były to sukienki długie, gdyż wystający ciążowy brzuszek w sposób oczywisty unosi przód kreacji. Kobiety w błogosławionym stanie muszą pamiętać także o dobrym podtrzymaniu biustu, który w tym czasie powiększa się.

Bez względu na to z iloma nadprogramowymi kilogramami przychodzi nam się zmierzyć, zawsze powinnyśmy czuć się pewnie i komfortowo w sukience, którą wybrałyśmy. Musi ona odzwierciedlać nasz styl i charakter. A wtedy sukces mamy zapewniony.

Osoby odbiegające od obecnie promowanego ideału piękna, w tym wagi, borykają się z wieloma trudnościami. Począwszy od złośliwych komentarzy na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej, a na dużo gorszym traktowaniu w urzędach. Potwierdzają to również badania socjologiczne. A przecież często nadwaga wynika z uwarunkowań genetycznych czy poważnych problemów zdrowotnych a nie z zaniedbania. Na szczęście…

Dodaj komentarz