Wpływ wody mineralnej na wygląd cery

Wpływ wody mineralnej na wygląd cery

Chyba każda kobieta marzy o pięknej, olśniewającej cerze, która długo pozostanie młoda, bez przebarwień i niedoskonałości. Jest wiele sposobów na uzyskanie wymarzonej cery, jednak większość z nich jest kosztowna, bolesna lub polega na długotrwałych kuracjach. Jest jeden sposób, który może wspomóc terapie mające na celu upiększenie cery – jest nim picie wody.

Jak zadbać o urodę od wewnątrz: woda mineralna i cera

Odpowiednie nawadnianie organizmu nie tylko sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, stawów i kości, ale też pozytywnie wpływa na urodę. Skóra pokrywa przecież całe nasze ciało. Nawet niewielkie ubytki wody w organizmie mają negatywny wpływ na wygląd skóry – od przesuszenia i szorstkości do widocznych zmarszczek i celullitu. Kremy, które mają im zapobiegać lub zniwelować te niedoskonałości działają jedynie w górnych warstwach skóry i nie docierają do jej głębi tam, gdzie te problemy powstają. Tylko prawidłowe nawilżenie od wewnątrz zapewni odpowiedni stopień nawodnienia skóry we wszystkich jej warstwach.

Woda pomaga również pozbyć się toksyn. Podczas procesu pocenia, jak również z moczem, z organizmu wydalane są szkodliwe mikrozanieczyszczenia, które w innym przypadku mogłyby doprowadzić do poszarzenia cery, a nawet do powstania kamieni w nerkach. Regularne picie wody mineralnej sprzyja również podniesieniu odporności organizmu na przeziębienia i inne choroby, a co za tym idzie redukuje szanse na powstanie trądziku i innych zmian skórnych towarzyszącym chorobom. Picie wody pomaga w utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry twarzy – niweluje drobne przebarwienia i niedoskonałości takie jak „świecenie” twarzy i złuszczanie naskórka. Dzięki wodzie łatwiejsze będzie też odblokowanie porów i pozbycie się wągrów – jest to łatwiejszy i tańszy sposób na zdrową i piękną cerę niż regularne wizyty w salonach kosmetycznych.

Jak i kiedy się nawadniać?

Aby zaspokoić potrzeby organizmu na wodę, należy pić około 2 litrów dziennie. Systematyczne picie dobrej jakości wody mineralnej w takiej ilości może poprawić nawodnienie skóry nawet o 15%. Jest to wynik podobny do tego, który w badaniach kontrolnych uzyskano przy stosowaniu wysokiej jakości kremów nawilżających przez ten sam okres. Kobiety z Japonii, znane ze swojej nieskazitelnej cery, używają zimnej wody, żeby ich cera pozostała jędrna i gładka – woda mineralna i cera są dla nich naturalnie powiązane. Po kąpieli opłukują swoją twarz sto razy używając zimnej wody, która ma oczyścić cerę i domknąć pory, przez co cera wygląda lepiej i jest dobrze zabezpieczona przed utratą wilgoci. Istnieją naukowe dowody na to, że przepłukując twarz zimną woda zwalniamy bicie serca, następuje uspokojenie i krew szybciej dociera do mózgu. Zgodnie z przysłowiem „złość piękności szkodzi” warto wypróbować na sobie te techniki. Uspokojenie rytmu serca i orzeźwiające właściwości wody na pewno nam nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

Dodaj komentarz