Jak dbać o skórę zimą? Zasady pielęgnacji

Jak dbać o skórę zimą? Zasady pielęgnacji

Pielęgnacja skóry zimą wygląda nieco inaczej niż w cieplejsze miesiące. Niestety niska temperatura i suche powietrze może dać się nam we znaki i powodować napięcie i wysuszenie skóry na twarzy i dłoniach. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale także może sprawiać duży dyskomfort, a nawet ból. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz odpowiednio zadbać o pielęgnacje swojej skóry w zimniejszych miesiącach. Zobacz jak dbać o skórę zimą, aby wyglądała promiennie i nie była przesuszona.

Dbanie o skórę zimą – odpowiedni krem

Zaczerwienienie skóry, nadwrażliwość, spękania – to tylko część z rzeczy, które mogą nas czekać zimą, jeśli nie przyłożymy się odpowiednio do pielęgnacji. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w krem, który mocno odżywi skórę. W jego składzie powinny się znaleźć takie składniki, jak wosk pszczeli, oliwa czy wazelina. Naturalne składniki mogą poradzić sobie z napiętą i wysuszoną od mrozu skórą. Kremy tego typu nie muszą być drogie. Wiele dobrych kosmetyków, które pomogą Ci przetrwać zimę, możesz znaleźć w aptece, a każda drogeria internetowa i stacjonarna oferuje specjalną linię kosmetyków, które nadają się na zimę.

Wiele osób zastanawia się też nad tym, czy zimą potrzebny jest krem z filtrem. Co ciekawe także w chłodniejsze miesiące warto stosować ochronę przed promieniowaniem UV. Zimą można smarować się kremem SPF 5/15. Jeśli jednak wyjeżdżasz w góry i chcesz jeździć po stoku, gdzie śnieg mocno odbija słońce, to przygotuj lepszą ochronę. Krem z filtrem SPF 30, a nawet SPF 50 dla osób z jasną karnacją będzie najlepszym rozwiązaniem. Słońce opala także zimą, dlatego nie należy tego lekceważyć.

Ochrona ust zimą

Wysuszone i spękane usta to prawdziwa zmora wielu osób. Często popełniamy podstawowy błąd, czyli zwilżamy je śliną, która w połączeniu z niską temperaturą sprawia, że usta stają się spierzchnięte. Nigdy nie „nawilżaj” ust za pomocą śliny, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Zawsze miej pod ręką balsam z dodatkiem olejków, a w domu rób peeling oraz maseczki nawilżające na usta. W ten sposób Twój uśmiech będzie wyglądał pięknie, a zbolałe przez popękania wargi nie będą Cię dotyczyć.

Ochrona dłoni zimą

Podstawą ochrony dłoni zimą są oczywiście rękawiczki. Nie zapominaj o nich, gdy wychodzisz na zewnątrz. Jeśli jednak przez nieuwagę wychodziłeś na zewnątrz z odkrytymi dłońmi, a te zaczęły pękać i boleć, to smaruj je kilka razy dziennie odżywczym kremem. Możesz też nakładać na nie specjalne mieszaniny olejków i nakładać na nie rękawiczki, by substancje lepiej się wchłaniały pod wpływem ciepła.

Dodaj komentarz