Jakiego języka programowania warto się nauczyć w 2020 roku?

Jakiego języka programowania warto się nauczyć w 2020 roku?

Chcesz zostać programistą? Z pewnością zastanawiasz się więc nad tym, jakiego języka programowania warto, jest się nauczyć na początek. Nie ma co ukrywać, że możliwości jest wiele a języków programowania, których możesz się nauczyć, nie brakuje. Oto kilka języków, którymi warto jest się zainteresować w 2020 roku.

CPP

CPP lub inaczej C++ to język idealny dla osób, które w przyszłości chciałyby projektować gry oraz aplikacje desktopowe. Największe komercyjne programy takie jak PS, Illustrator, Amazon, Chrome i wiele innych opiera się właśnie na C++. Daje to więc duże szanse na zdobycie dobrej pracy, ponieważ nie brakuje firm, które korzystają z tego języka i szukają osób, które go znają. Łatwość w znalezieniu pracy jest w tym przypadku bardzo duża a programiści, którzy opanowali ten język, nie powinni narzekać na zarobki. Naszym zdaniem warto się nim zainteresować już w początkowym etapie przygody z kodowaniem https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/.

Java

Java to najpopularniejszy język programowania, który wykorzystuje się do rozwijania aplikacji na Androidzie. Jest to zdecydowany must have każdego programisty i warto się nim zainteresować. Zapotrzebowanie na programistów, którzy znają Jave, nie słabnie i nie mogą oni także narzekać na perspektywę zarobku. Java to właściwie standard, jeśli chodzi o naukę kodowania, jest tak już od wielu lat i nic nie zapowiada tego, aby miało się to zmienić.

Python

W ostatnich latach na popularności zdobywa też Python i coraz częściej mówi się o tym, że jest on realną konkurencją dla Javy. Jego zaletą jest to, że jest stosunkowo łatwy w nauce i nie powinien sprawiać problemu osobom początkującym. To też uniwersalny język, który swoje zastosowanie znajdzie w bardzo wielu dziedzinach programowania. Dla wielu osób to właśnie Python jest pierwszym językiem, którego się uczą, ponieważ zachęca do tego jego czytelność. Mówi się, że nawet osoba, która nie ma styczności z programowaniem, jest w stanie zrozumieć ten język. Bardzo wiele popularnych aplikacji wykorzystuje ten język i jest to m.in. Instagram, Pinterest czy Google. Python będzie stawał się coraz popularniejszy, dlatego warto się nim zainteresować już w tym roku i rozpocząć naukę.

PHP

Jeśli interesuje Cię tworzenie stron od zaplecza, to PHP powinien Ci się spodobać. To właśnie ten język stanowi budulec dla większości dodatków i rozszerzeń oraz jest językiem, który wykorzystują najpopularniejsze CMS-y takie jak np. WordPress.

Dodaj komentarz