Samochodem na wakacje

Samochodem na wakacje

Trudne wybory

Chyba pierwszym i najważniejszym wyborem jaki musimy podjąć w związku z wyjazdem na wakacje jest miejsce, do którego udamy się aby spędzić urlop. Kolejnym aspektem jest znalezienie miejsca noclegowego oraz środku transportu. Będąc organizatorem wycieczki masz do wyboru udać się na wakacje samochodem, pociągiem, autokarem czy też samolotem. Wszystko zależy od tego jak daleko masz do miejsca swoich wymarzonych wakacji, w ile osób podróżujesz i ile masz bagaży.

Kiedy wybrać samochód

Samochodem na wakacje jeździ bardzo duża grupa ludzi. Kiedyś był to chyba najbardziej luksusowy środek transportu. Wszystko dzięki temu, że była i jest to bardzo wygodna opcja. Przede wszystkim podróżując samochodem na wakacje jedziesz spod domu, aż do miejsca docelowego. Nie musisz szukać transportu pośredniego jak to jest np. podczas podróży samolotem, czy pociągiem gdzie najpierw musisz dojechać z domu na lotnisko czy stację, następnie z lotniska (stacji) do hotelu itd.  Podróż samochodem jest więc pod tym względem nieoceniona. Ponadto. wybierając się samochodem na wakacje możesz zabrać dużo więcej rzeczy. Nie zawsze jest to potrzebne. Jeśli jednak np. macie małe dzieci, sami wiecie kto potrzebuje najwięcej miejsca w walizce. Dodatkowo nie musicie dźwigać tych wszystkich rzeczy ze sobą. Wystarczy, że spakujecie je do bagażnika samochodu i w ten sposób dostarczycie je bezpośrednio do miejsca docelowego. Podróżując samochodem na wakacje jesteście także w pełni panami swojego czasu. Od was zależy kiedy zrobicie sobie przerwę w podróży. Po drodze możecie także zwiedzić mnóstwo interesujących miejsc. Możecie sobie robić tyle przystanków i na tyle długich, ile tylko macie ochotę. Wszystko zależy od was, gdyż nie macie ściśle określonego planu.

Kiedy nie warto jechać na wakacje samochodem

Podróż samochodem mimo, że jest wygodna, wiąże się często ze staniem w korkach, zwłaszcza w sezonie. Jeśli ominie nas stanie w korkach, z cała pewnością podróż będzie bardzie wymagająca ze względu na wzmożony ruch. Duża ilość samochodów na drodze to konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Ponadto, warto zastanowić się nad podróżą samochodem na wakacje jeśli udajemy się w miejsca odległe. Kiedy to pokonania mamy tysiące kilometrów, podróż samochodem staje się bardzo męcząca. Rozprostować nogi możemy tylko i wyłącznie podczas postoju. Wymuszona pozycja ciała, jednakowa przez całą drogę, już w trakcie podróży zaczyna dawać się we znaki. Jazda przez wiele godzin powoduje także zmęczenie i osłabia koncentrację> jadać w daleką drogę powinniśmy zaplanować dłuższe postoje nie tylko na odpoczynek ale i na sen bądź mieć innego kierowcę, z którym będziemy się regularnie zmieniać.

Dodaj komentarz