Metody na zmarszczki, które mogą zadziałać

Metody na zmarszczki, które mogą zadziałać

Drogie Panie dobrze wiemy, że zmarszczki są nieuniknione i nigdy nie da się ich skutecznie pozbyć. Można jedynie zmniejszyć ich intensywność poprzez stosowanie odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych, bądź przez poddawaniu się zabiegom kosmetycznym.
Najlepszym i najskuteczniejszym składnikiem kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest retinol inaczej znany witaminą A. Posiada ona znakomite właściwości naprawcze. Działanie retinolu polega na stymulowaniu produkcji kolagenu w skórze, który odpowiada za jędrność skóry. Oprócz tego poprawia on regeneracje naskórka, przyspieszając złuszczanie jego warstwy rogowatej.

Kremy przeciwzmarszczkowe zaleca się stosować zaraz po pojawieniu się pierwszych zmarszczek, początkowo co 2-3 dni jednak z wiekiem powinno się włączyć do codziennej pielęgnacji. Jednak, aby zobaczyć efekty stosowania kremów trzeba poczekać kilka miesięcy jednak  po upływie pewnego czasu można zauważyć widoczne efekty  kondycja skóry znacznie się polepsza, a zmarszczki staja się płytsze więc mniej widoczne.
Lekarze zalecają stosowanie kremów  marek aptecznych, gdyż maja one większa ilość retinolu w swoim składzie.

Apteki oferują duży wybór tego typu kremów. Najbardziej znana marką która zdecydowanie przoduje w produkcji takich kremów jest marka Vichy. Produkuje ona wiele kremów, które nie uczulają i są bardzo przyjazne dla każdego rodzaju skóry, a przy tym ich ceny nie są bardzo wygórowane co sprawia, że staja się dostępne dla wszystkich.
Kolejna znana marką produkującą kosmetyczki przeciwzmarszczkowe jest La Roche , które również skutecznie zmniejszają widoczność zmarszczek, poprzez działania wody termalnej, która skutecznie nawadnia cerę dając poczucie długotrwałego nawilżenia.

Dodaj komentarz