Namioty eventowe: jaki rodzaj wybrać?

Namioty eventowe: jaki rodzaj wybrać?

Wynajem namiotów eventowych staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w kwestii organizowania wydarzeń promocyjnych i imprez firmowych. Sale bankietowe powoli stają się przeszłością, a na ich miejsce wkraczają wielkie namioty. Namioty dalej pozwalają nie tylko na organizację eventów masowych, ale idą o krok dalej. W przeciwieństwie do sal bankietowych nie ograniczają się do jednej lokalizacji. Jaki namiot eventowy wybrać i na co zwrócić uwagę? 

Namioty eventowe: hale bankietowe 

Hale bankietowe są namiotami najbardziej uniwersalnymi. Wykorzystuje się je do organizacji wesel, imprez firmowych i innych eventów, które odbywają się na świeżym powietrzu. Zabezpieczają one nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale także deszczem i wiatrem. Wykonane są z lekkiego, ale nieprzemakalnego materiału. Montować je można na każdym podłożu – ziemi, trawie, piasku, czy nawet kostce brukowej. To też wpływa na ich popularność. Hale bankietowe namiotowe są klasycznym wyborem, który sprawdzi się w sezonie wiosenno-letnim. 

Bardziej zaawansowana wersja namiotów bankietowych uzupełniona jest o ściany boczne, które mogą być przezroczyste. Prześwitujący może być również sufit, co potrafi stworzyć oryginalny klimat imprezy, np. wieczorowej. Zwolenników przezroczystego poszycia stale przybywa, jednak biały materiał dalej jest uważany za ponadczasowy klasyk. Do organizacji eventów dziennych bardzo często stosuje się materiał z funkcją blockout, który lekko zaciemnia i blokuje promienie słoneczne. Namioty bankietowe mogą być także wykorzystywane w sezonie jesienno-zimowym, jednak wtedy należy wybrać wersję z ogrzewaniem. Hale bankietowe uzupełnione są o oświetlenie oraz podłogi. Montaż namiotu eventowego najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie. Specjaliści z TENISTAL dobiorą rodzaj podłogi namiotu do podłoża, oraz z ich pomocą też nie będziemy musieli się martwić o prawidłowość przymocowania całego namiotu. 

Namioty eventowe: hale sferyczne

Hale sferyczne stają się coraz popularniejsze, głównie ze względu na swój oryginalny wygląd. Z zewnątrz przypominają wielkie igloo. Kulista konstrukcja jest ciekawą propozycją na wesele, czy imprezę firmową. Nawet tę dużą. Hale sferyczne można połączyć ze sobą za pomocą tuneli i stworzyć cały kompleks namiotów eventowych. Kuliste namioty eventowe można postawić na każdym podłożu, są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, oraz są ogrzewane, dzięki czemu wydarzenia w nich można organizować przez cały rok. Hale sferyczne coraz częściej wykorzystuje się także do tworzenia sezonowych kawiarni, czy lodziarni.

Dodaj komentarz