Suplementy stosowane przy redukowaniu wagi

Suplementy stosowane przy redukowaniu wagi

Inne elementy przyspieszające spalanie tłuszczu to CLA. Pod tym skrótem literowym kryje się kwas linolowy. Występuje on też w nabiale. Jego zadaniem jest zapobieganie budowaniu tkanki tłuszczowej. Ma on też inne zadania, między innymi pomaga tworzyć masę mięśniową i zapobiega miażdżycy.

Popularny jest też HMB, który blokuje wchłanianie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu masy mięśniowej. Ostatnim ważnym składnikiem, który zawierają środki odchudzające jest HCA, który polepsza spalanie tkanki tłuszczowej. Funkcjonuje także hamująco na przeminę glukozy w tłuszcz. Ta funkcja przydaje się wtedy, kiedy dana osoba ma wilczy apetyt na słodycze oraz nie może się powstrzymać przed ich spożywaniem. 

Niektóre tego rodzaju suplementy diety zawierają tyrozynę. Element ten pobiera energię ze magazynowanego tłuszczu, przez co tracimy na wadze. Prócz tego poprawia wydajność w trakcie sporego wysiłku fizycznego. Dobre są też kofeina i guarana. Ta pierwsza, jak każdy wie, pochodzi z kawy, a jej zadaniem jest polepszenie metabolizmu. Podobnie działa guarana, która jest ekstraktem z popularnej rośliny. Kofeinę i guaranę posiadają też napoje energetyzujące. niedawno pojawił się pomysł, aby do suplementów na odchudzanie dodawać efedrynę. Ten składnik popularny jest w farmaceutyce. Zawierają go leki na katar i środki przeciwbólowe. Oprócz tego ma on działanie stymulujące, ponieważ polepsza koncentrację oraz pamięć. Właśnie z tego powodu uważa się, że efedryna spożywana w nadmiarze jest uzależniająca. Ma jednak działanie odchudzające, bo mocno redukuje tkankę tłuszczową, zwłaszcza w złączeniu w kofeiną. Mimo to raczej nie stosuje się tego składnika, bowiem z uwagi na dopingujące funkcje, jest kontrowersyjny.

Najistotniejsza zasada przy suplementach odchudzających mówi, że są one tylko uzupełnieniem procesu odchudzania. Ich celem jest wspomaganie diety i aktywności fizycznej. Same środki na odchudzanie niewiele pomogą. Zwłaszcza, że niektóre z nich, na przykład L-karnityna, działają w połączeniu z wysiłkiem.

Dodaj komentarz