Przedłużne rzęczy – jak o nie dbać i czego unikać?

Przedłużne rzęczy – jak o nie dbać i czego unikać?

Odpowiednia pielegnacja rzes jest bardzo wazna. Rzesy należy myc tylko i wyłacznie płynem micelarnym do demakijazu lub beztluszczowym zelem pod prysznic, który nie zawiera substancji oleistych (te mogą rozpuszczac klej), zel ten należy rozcieczyc z woda. Do pielegnacji również bardzo dobrze nadaje się zel do higieny intymnej, zel ten takze rozcieczamy z woda. Rzesy należy myc codziennie!

Instrukcja mycia rzęs

Namocz delikatnie rzesy woda.
Nanies niewielka ilosc zelu na opuszki palcow i rozciecz go z woda.
Tak przygotowany roztwor delikatnie nanies na rzesy, (bardzo istatne jest to by nie pocierac rzes, ruch ten powinien być delikatny) kieruj swoje palce od gory ku dolowi. Ruch ten powtorz kilka razy az do momentu gdy poczujesz ze powieka zostala oczyszczona z plynu.
Rzesy delikatnie osusz bezpylowym platkiem lub recznikiem delikatnie dociskajac go. (Pamietaj by nie pocierac rzes).
Po takiej pilegnacji przeczesz je szczoteczka do rzes otrzymana po aplikacji.
I gotowe!
24h po aplikacji rzęs

Unikamy wilgoci – kontaktu rzes z woda, oslabia ona jeszcze wiazacy się klej.

Wysiłek fizyczny – może oslabic aplikacje rzes. Podczas wysilku pocimy się co wplywa niekorzystnie na rzesy.

Kropienie oczu – duza iloscia plynu, może spowodowac ze przyczepnosc rzes oslabnie, a wiaze się to z tym ze zaczna wypadac.

Tłuste kosmetyki – maja duzy wpływ na przyczepnosd kleju. Zaleca się więc by powstrzymac się od nakladania na twarz tlustych kosmetukow w ciagu pierwszych 24h, a najlepiej 48h.

Ciepla para wodna oraz tluste opary podczas gotowania – oslabiaja przyczepnosc kleju. Odradza się prasowania z uzyciem pary.

Kąpiel w basenie – odradza się plywania w basenie w ciagu pierwszych 48h. Na basenie panuja wolgotne i cieple warunki, które nie wplywaja korzystnie na zaaplikowane rzesy.

Sauna i solarium są odradzane ze względu na panujace tam warunki. Sauna dodatkowo może prostowac skrecone rzesy Suszenie oraz mycie wlosow oslabia przyczepnosc kleju.

Przeciwskazania do stylizacji rzes:

całkowity brak rzęs
choroby alergiczne oczu
zapalenie spojówk
zespół suchego oka
nadpobudliwość
trichotillomania (niemożność powstrzymania się od wyrywania włosów)
bezwiedne wyrywanie rzęs na tle nerwowym
chemioterapia

Dodaj komentarz