Trwałość mebli ekologicznych

Trwałość mebli ekologicznych

Niekiedy osoby niebędące w temacie starają się zadawać sobie dręczące pytania dotyczące trwałości mebli ekologicznych. Nie każdy rozumie pojęcie mebli ekologicznych, choć dzisiejsza moda kieruje nas raczej w świat kartonów i innych dziwacznych projektów. Nie zdziwię się, jeśli osoba niebędąca „eko” będzie myśleć, że wszystkie meble ekologiczne powstają z kartonów.

Oczywiście jest to nieprawdą. Meble ekologiczne to także i te, które są na przykład zrobione przez nas samych. W efekcie otrzymujemy tani i ekologiczny produkt – warto przy tym dodać, że nie przyłożyliśmy ręki do produkcji żadnych szkodliwych substancji, które są produkowane w firmach. Jeżeli posiadamy stare i nieużywane meble, może powinniśmy zastanowić się nad ich całkowitą odbudową – większość jednak traktuje ten temat po macoszemu. Odmalowany mebel z wymienionymi klamkami może być naprawdę pozytywnym zaskoczeniem nie tylko dla znajomych, ale i dla nas samych. Warto zaznaczyć, że w Internecie aż roi się od dobrych pomysłów, dzięki którym nabierzemy wprawy i zwiększymy motywację odnawiając dany mebel. Możliwości jest naprawdę wiele – zawsze można też wykonać nowe fronty, o ile komoda na to pozwala.

Zapewne u niejednego z nas znajdzie się sterta rzeczy, która już dawno powinna wylądować w śmietniku. Rzeczy te z reguły schowane są na strychu lub piwnicy. Zalecam jednak jeszcze raz i tym razem dokładnie, przejrzeć całą kolekcję rupieci, z której prawdopodobnie znajdą się przyszli „dawcy” do naszych odnowionych mebli. Pomysł można stosować wielokrotnie, a przy każdym meblu będzie miał on inny charakter.

Niektórzy wyrzucają nie modne już stoły czy sprzedają je za śmieszną cenę na internetowych aukcjach. Za niewielkie pieniądze możemy nabyć mebel wysokiej jakości. Często jednak trzeba go odpowiednio doszlifować – do własnego gustu rzecz jasna. Odpowiedni szlif i dodatek bejcy, a stół staje się zupełnie nowym i oryginalnym meblem w domu. Zastanówmy się nad tym, gdy będziemy skorzy do kupowania nowych mebli w sklepie.

Dodaj komentarz