Wiara w siebie – klucz do sukcesu

Wiara w siebie – klucz do sukcesu

Marzenia i cele nieustannie towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Mimo to zdarza się i to dość często, że nie zostają one zrealizowane. Mogą to powodować różne czynniki, lecz w wielu przypadkach występuje jeden kluczowy powód. To brak wiary we własne możliwości i sukces. I dlatego jest to coś, czemu należy poświęcić uwagę.

Bez wiary daleko się nie zajedzie

Ludzie często opowiadają o swoich planach i marzeniach. Tyle że w ich słowach słychać także wątpliwości a ich postawa wyraża niezdecydowanie i brak wiary. W ten sposób skutecznie blokują samych siebie przed rozwinięciem swojego potencjału i osiągnięciem celów. Na szczęście jest możliwość zmiany tego stanu rzeczy i przejście od wątpliwości do wiary i skutecznego działania.

Kiedy pojawia się jakaś wartościowa idea to dobrze wstrzymać się z wątpliwościami i nie wyrzucać jej od razu do kosza. Najlepiej przyjrzeć się jej, zatrzymać ją i poczuć co może się stać, kiedy zostanie zrealizowana. Najczęściej popełnianym błędem jest uznawanie, że pomysł i marzenie są nierealne, a w rzeczywistości się tego nie osiągnie z różnych względów. I tak człowiek zaczyna tworzyć listę przeszkód, które uniemożliwią mu osiągnięcie sukcesu. Nie tędy droga. Mając pomysł i uważając, że jest on dobry, należy go docenić i pielęgnować – jak roślinę. Skoro jest on dobry, to tak w istocie jest. Po co w takim razie wątpliwości? Trzeba wzbudzić w sobie pewność i wiarę. Kiedy to jest zrobione, przychodzi czas na kolejny krok.

Właściwe otoczenie – niezbędny element sukcesu

Pewność i wiara są niezbędne w realizacji celów. Dobrze też przy okazji zapewnić sobie odpowiednie wsparcie. Wątpliwości pojawiają się wraz z krytyką, złośliwymi opiniami, zazdrością i przeszkadzaniem ze strony innych osób. Dlatego mądrze odsunąć się od toksycznych ludzi. Prawdą jest, że nieunikniona jest bezpodstawna krytyka, tyle że warto się od niej odciąć. Ona w niczym nie pomaga i nie przynosi żadnych korzyści. Nie ma zatem sensu zwracać na nią uwagi. Dla odmiany sensownie jest rozejrzeć się za ludźmi, którzy służą wsparciem, okazują zrozumienie i dzielą się mądrością i doświadczeniem. Takie znajomości są bezcenne, ponieważ to dzięki nim człowiek się rozwija. Jest to także pomocne w drodze do sukcesu i utrwala wiarę w siebie i własny cel – co też ma duże znaczenie.

Dobry pomysł, wiara w siebie i właściwe otoczenie – oto trzy ważne składniki sukcesu. Drzwi do niego zawsze są otwarte dla tych, którzy wierzą, że się uda. Tym, którzy przez nie przejdą, ukaże się całkiem inna i wymarzona rzeczywistość.

Dodaj komentarz