Na co należy zwracać uwagę, wybierając serwetki dla firmy?

Na co należy zwracać uwagę, wybierając serwetki dla firmy?

Serwetki, jeśli chodzi konkretnie o firmy, zamawiają przede wszystkim restauracje czy agencje eventowe, ale nie tylko. Jakiekolwiek przedsiębiorstwo, które organizuje wydarzenia, w skład których wchodzi konsumpcja posiłków, lub które na przykład posiada stołówkę dla pracowników, będzie ich potrzebowało.

Wynika to z faktu, że pełnią one zarówno ważną rolę dekoracyjną, jak i istotną rolę użytkową. Nie tylko upiększają one stół (zarówno serwetki ułożone koło talerzy, jak i takie, z których stworzono różnego rodzaju kształty, jak na przykład klasyczne łabędzie), ale też czasami mogą bardzo przydać się gościom i uchronić ich przed ubrudzeniem ubrań. W takim razie, na co zwrócić uwagę, jeśli wybieramy je dla naszej firmy?

Serwetka z logo firmy może być dobrym rozwiązaniem

Podobnie, jak na długopisy, kartony czy naklejki, tak i na serwetki można nadrukować logo swojej firmy, jej nazwę czy inny dowolnie dobrany wzór. Dzięki temu jednocześnie będą one pełniły jeszcze trzecią rolę, czyli rolę gadżetu marketingowego. Oczywiście, jeśli mamy taką ochotę, możemy postawić na wzór całkowicie niezwiązany z naszą marką, ale w wielu przypadkach nie będzie to optymalne rozwiązanie.

Dodatkowo, występują one w bardzo wielu różnych barwach, więc również w tym zakresie można eksperymentować i dopasowywać je do swoich preferencji, a także kolorów, które dominują w identyfikacji wizualnej naszej firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować kilka różnych wzorów i zamówić produkty w różnych kolorach, aby co jakiś czas je rotować, żeby nie znudziły się klientom. Warte rozważenia jest także dodawanie do wzorów serwetek elementów związanych z daną porą roku i zbliżającymi się ważnymi wydarzeniami (Walentynkami, świętami Bożego Narodzenia i nie tylko).

Postaw na wysoką jakość

Wysokiej jakości serwetki nie są szczególnie drogie, a są najlepszą opcją. Różnica w cenie między nimi a kiepskimi serwetkami nie jest ogromna, a różnica w jakości jest dostrzegalna gołym okiem.

Te pierwsze będą bowiem miłe w dotyku, estetyczne i wytrzymałe, czyli nie będą się bardzo łatwo rozdzierać. Docenią to zarówno sami klienci, jak i pracownicy, którzy będą składać je w różne kształty, jeśli zdecydujemy się na udekorowanie stołu w taki sposób. Te drugie zaś będą znacznie mniej imponujące wizualnie i mogą po prostu nie wytrzymać intensywnego użytkowania.

Restauratorzy i nie tylko z pewnością docenią fakt, że poza zwykłymi serwetkami można zakupić także specjalne wersje tłuszczoszczelne, które służą konkretnie do zawijania w nie jedzenia.

Dodaj komentarz