Tani hosting www – czy jest dobrym rozwiązaniem?

Tani hosting www – czy jest dobrym rozwiązaniem?

Najważniejsze koszty związane ze stworzeniem własnej strony internetowej to zakup domeny i hostingu oraz zaprojektowanie i wykonanie witryny. Wszystkie te koszty mogą być bardzo niewielkie, ale mogą też być bardzo duże. Można na przykład samemu zaprojektować wygląd strony za pomocą specjalnych narzędzi, tak zwanych builderów, ale można też zapłacić profesjonaliście.

Jeśli zaś chodzi o domenę, to możemy wykupić tanią domenę bez historii, ale możemy też przejąć lub odkupić domenę o chwytliwej, właściwej dla naszej działalności nazwie i z pewną historią (co jest istotne pod względem SEO). Jak sprawa ma się z hostingiem?  Z czym wiąże się tani hosting i czy jest on dobrym rozwiązaniem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy!

Tanio, ale dobrze – to możliwe!

Usług hostingowych jest naprawdę dużo. Dla optymalnego działania hostingu warto wybrać taki, którego serwery znajdują się w Polsce (jeśli większość odwiedzających jest Polakami), co nieco zawęża dostępne opcje, ale wciąż jest ich wiele. Można także zaimplementować system CDN, który sprawdzi się w przypadku, kiedy użytkownicy pochodzą z różnych części świata.

Wśród usług hostingowych możemy znaleźć takie, które będą nas kosztowały zaledwie kilkanaście złotych rocznie, ale też takie, za które zapłacimy kilkaset złotych czy nawet kilka tysięcy. Są też hostingi darmowe, aczkolwiek nie należą one do bezpiecznych, a do tego wiążą się z nimi liczne ograniczenia, więc nie zaleca się ich używać.

Trzeba wskazać, że tani hosting www, który jest jednocześnie dobry, jest jak najbardziej możliwy. Już wśród tanich hostingów można znaleźć takie, które mają dobre wsparcie techniczne, wysoki uptime czy szybkie dyski i procesory. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwania i dokładnie zapoznać się z ofertą danego hostingodawcy przed skorzystaniem z niej.

Co jeszcze wpływa na cenę hostingu?

Wielu hostingodawców posiada nie jedną uniwersalną ofertę hostingu, a kilka pakietów do wyboru. Wynika to z faktu, że podczas gdy takie aspekty, jak wspomniany uptime czy wsparcie techniczne są równie ważne dla każdego klienta, są też elementy oferty, które należy rozważać indywidualnie.

Chodzi tutaj przede wszystkim o ilość użytkowników, którzy mogą w danym miesiącu odwiedzić witrynę, a także dostępną przestrzeń dyskową. Czy to dla małego blogera, czy dużej firmy będzie ważne, żeby hostingodawca miał szybkie dyski i wydajne procesory, ale pierwszemu z nich może wystarczyć niski limit odwiedzających, zaś dla drugiego będzie to niedostateczne.

Wyższy limit użytkowników i większa przestrzeń dyskowa oznaczają większy koszt hostingu. Dlatego też przed wyborem konkretnej oferty warto dobrze się zastanowić, jakie warunki będą optymalen w naszym przypadku.

Dodaj komentarz