Transport auta na lawecie – co warto o nim wiedzieć

Transport auta na lawecie – co warto o nim wiedzieć

Awaria auta na drodze może spotkać każdego kierowce. Nie zawsze możliwe jest holowanie samochodu na lince i niezbędny jest transport auta na lawecie. W takiej sytuacji większość osób dzwoni po pomoc drogową i zostawia to zadanie w rękach profesjonalistów. Niektórzy jednak wolą wypożyczyć lawetę i samodzielnie zająć się problemem. Może się to wydawać wygodniejsze i przede wszystkim tańsze. Jednak czy rzeczywiście warto samodzielnie przewozić auto na lawecie? Zobacz co warto wiedzieć o transportowaniu samochodu na lawecie i kiedy lepiej sprawdzi się pomoc drogowa Słubice.

O czy pamiętać samodzielnie przewożąc auto?

Samodzielne przewożenie auta na lawecie nie jest prostym zadaniem. Nie zaleca się tego typu rozwiązania osobom, które nie mają w tym doświadczenia. Trudności można napotkać już na etapie mocowania auta do lawety. Należy to zrobić w odpowiedni sposób, tak aby nie dopuścić do tragedii czyli wypięcia się auta z mocowania i zjechania z lawety.

Mocowaniem auta najlepiej jest zając się z drugą osobą. Samochód powinien stać w odpowiednim miejscu, tak aby nie obciążał przodu lawety. Jeśli uda Ci się ustawić auto w odpowiednim miejscu to przyszedł czas na mocowanie go za pomocą specjalnych pasów. Najlepiej będzie jeśli znajdą się one na czterech kołach ale w ostateczności można też założyć pasy na trzy koła. Klamry muszą być dokładnie zapięte aby nie doszło do ich poluzowania. Jeśli nie masz pojęcia o tym, jak mocować auto do lawety to lepiej będzie jeśli zostawisz to zadanie profesjonalistom.

Musisz także pamiętać o tym, że aby prowadzić lawetę musisz mieć odpowiednie uprawnienia. Pojazdy, które nie przekraczają 3,5 tony mogą być prowadzone przez osoby z prawem jazdy kategorii B. Jednak jeśli laweta waży więcej niż 3,5 tony potrzebne jest już prawo jazdy kategorii B+E.

Kiedy lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu lawety, nie masz odpowiednich uprawnień lub nie wiesz jak odpowiednio zamocować samochód na lawecie to lepiej będzie jeśli pozostawisz to zadanie profesjonalistom. Pomoc drogowa Słubice szybko przyjedzie we wskazane miejsce i zajmie się wszystkim za Ciebie. Oszczędzi Ci to nie tylko czasu ale także nerwów. Całodobowa pomoc drogowa Słubice pracuje siedem dni w tygodniu o każdej porze. Dlatego nawet jeśli potrzebujesz pomocy o nietypowej godzinie to możesz liczyć na pomoc profesjonalnej firmy.
Laweta 24h Słubice szybko upora się z problemem a jej cena będzie zbliżona do wypożyczenia lawety i samodzielnego transportowania auta.

Potrzebna Ci pomoc drogowa Słubice telefon znajdziesz na stronie www https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl.

Dodaj komentarz