Jak odkleić naklejkę z szyby – najlepsze sposoby

Jak odkleić naklejkę z szyby – najlepsze sposoby

Usuwanie starych naklejek z różnych powierzchni może być bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Szczególnie trudno może być usunąć naklejkę z szyby – w końcu trzeba uważać, aby jej nie porysować. Zobacz jak skutecznie pozbyć się naklejek z szyb bez pozostawiania kleju i nieestetycznych kawałków papieru.

Sposoby na odklejenie naklejki z szyby

Usuwanie naklejek bez uszkodzenia powierzchni, na której się znajdują, może być trudne i uciążliwe. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na to, aby usnąć naklejkę bez porysowania szyby. Zanim zaczniesz ją odklejać, przyłóż do niej zwilżoną ściereczkę lub gąbkę i odczekaj kilka minut. Potem możesz wykorzystać jeden z naszych sposobów na to, jak odkleić naklejkę z szyby.

WD-40 i skrobaczka do szyb

Pierwszym sposobem na pozbycie się niechcianej naklejki z szyby jest spryskanie jej WD-40 i odczekanie kilkunastu minut. Po tym czasie podważ jej brzegi skrobaczką do szyb i spróbuj delikatnie zdjąć. Jeśli naklejka nie chce zejść, to ponownie spryskaj ją preparatem i odczekaj kilka minut. Do podważania naklejki nie używaj ostrych przedmiotów takich jak np. nożyk czy żyletka, bo mogłyby one bardzo porysować szybę i zostawić nieestetyczne ślady.

Suszarka do włosów

Nie zapominajmy o tym, że naklejki trzymają się powierzchni dzięki klejowi. Zanim więc będziesz chciał ją zdjąć, warto ją podgrzać i rozpuścić substancję, dzięki której naklejka trzyma się szyby. Przyda Ci się do tego suszarka do włosów. Wystarczy, że podgrzejesz nią naklejkę i poczekasz, aż klej zacznie się rozpuszczać. Pamiętaj, aby nie ogrzewać szyby w jednym miejscu, ponieważ mogłoby to spowodować jej pęknięcie. O wiele lepiej będzie, jeśli szybę będziesz ogrzewać równomiernie i następnie szybko zdrapiesz naklejkę.

Myjka parowa

Myjka parowa zadziała podobnie jak suszarka, lecz z tą różnicą, że szybciej nagrzeje naklejkę. Pamiętaj jednak, że z parą trzeba obchodzić się ostrożnie, aby nie zepsuć szyby.

Zmywacz do paznokci lub spirytus

Do usuwania naklejek z szyb doskonale sprawdzi się też zmywacz do paznokci lub spirytus. Wystarczy, że na wacik naniesiesz którąś z tych substancji i przyłożysz go do naklejki. Pocieraj naklejkę tak długo, aż naklejka zacznie odchodzić, a na koniec wytrzyj szybę płynem odtłuszczającym.

Jak pozbyć się kleju po naklejce z szyby?

Jeśli już uda Ci się zdrapać naklejkę z szyby to bardzo możliwe, że zostaną na niej resztki kleju. Nie jest to jednak żaden problem i z łatwością możecie je usunąć. Wystarczy środek odtłuszczający, płyn do szyb lub taśma klejąca. Wystarczy, że kawałek taśmy przykleisz do resztek kleju i dokładnie ją dociśniesz. Następnie energicznie odklej ją od szyby i powtórz tę czynność jeszcze kilka razy, aż klej całkowicie nie zejdzie.

Dodaj komentarz