Kiedy można liczyć na darmową lawetę?

Kiedy można liczyć na darmową lawetę?

Nikt z usług pomocy drogowej nie korzysta chętnie. Oznacza to bowiem, że doszło do jakiegoś wypadku, stłuczki czy kolizji, a to nigdy nie jest powodem do radości. Holowanie kojarzyć się może z ogromnymi kosztami, zwłaszcza, jeśli laweta potrzebna jest podczas pobytu za granicą https://laweta-hamburg.com.pl/. Wbrew pozorom jednak holowanie wcale nie jest takie drogie, a w wielu przypadkach może się nawet okazać, że będzie ono całkowicie darmowe. Kiedy można liczyć na lawetę bez dodatkowych opłat?

Darmowa laweta w ramach pakietu assistance

Assistance można wykupić, ale zdarza się także, że oferowane jest przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe za darmo przy zakupie polisy OC lub AC. Nie każdy zwraca na to uwagę, a w razie wypadku może ono okazać się nieocenione.

Dokładne warunki różnią się w zależności od oferty. Zawsze mamy do czynienia z limitem kwotowym na ilość świadczeń, inna jest także maksymalna odległość, na którą nasz pojazd może być odholowany za darmo.

Warto pamiętać, że w większości przypadków darmowe holowanie będzie obowiązywało jedynie na terenie Polski. Są jednak też takie oferty, które oferują darmowe holowanie na terenie całej Europy. Na przykład w Niemczech, więc jeśli potrzebna będzie tam laweta https://laweta-hamburg.com.pl/, to być może uda się za nią nie zapłacić.

Ponadto istotne jest także, czy assistance oferowane jest tylko w przypadku wypadku, czy także w razie awarii, która nie może być naprawiona na miejscu i wymagała będzie holowania do warsztatu mechanicznego.

Co robić, aby otrzymać darmową lawetę?

Pierwszym instynktem wielu ludzi może być samodzielne wyszukiwanie numeru do najbliższej czy najtańszej firmy oferującej usługę lawety w okolicy i oczekiwanie, że firma ubezpieczeniowa później zwróci poniesione koszta. Może się to jednak okazać problematyczne.

Znacznie lepszym pomysłem, dzięki któremu nie będzie się trzeba później martwić czy denerwować, jest od razu skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową po nastąpieniu wypadku. Zazwyczaj okaże się, że odpowiednie infolinie dostępne są całą dobę, a cały proces zamawiania lawety poprzez ubezpieczyciela nie powinien być przesadnie skomplikowany.

Jeśli jednak nie mamy pakietu assistance lub nie spełniamy koniecznych warunków, aby móc z niego skorzystać, nie trzeba się od razu załamywać. Holowanie obecnie nie jest aż tak drogie, jak można by się obawiać. Nawet jeśli wypadek zdarzył się za granicą, to być może możliwe będzie ograniczenie kosztów poprzez skorzystanie z polskiej pomocy drogowej (polskie firmy oferujące pomoc drogową działają na terenie między innymi Niemiec).

Dodaj komentarz