Ile zarabia agent nieruchomości w Polsce ?

Ile zarabia agent nieruchomości w Polsce ?

Agent nieruchomości jest zawodem, który dopiero zyskuje w Polsce na popularności. Jest to spowodowane tym, ze w naszym kraju powstaje coraz więcej nowych nieruchomości i ludzie bardzo często zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Duże zainteresowanie kupnem i sprzedażą działek, mieszkań i domów sprawiło, że zawód agenta nieruchomości zaczął prężnie się rozwijać w naszym kraju i coraz więcej osób jest zainteresowanych wykonywaniem tego zajęcia. Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia agent nieruchomości i czym dokładnie się on zajmuje, to zapraszamy do dalszej części wpisu.

Kim jest agent nieruchomości?

Agent nieruchomości pośredniczy w wynajmie, zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Jego zadaniem jest zapoznanie się z potrzebami klientów i dopasowanie do nich jak najlepszej oferty. Do jego obowiązków należy także sporządzanie umów i dokładne sprawdzenie stanu nieruchomości. Powinna to być osoba cierpliwa, która potrafi wysłuchać potrzeb klienta i jak najlepiej postarać się spełnić jego oczekiwania. Konieczna będzie także umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi i wysoka kultura osobista.

Zarobki agenta nieruchomości

Pewnie najbardziej zastanawia Was jednak, ile zarabia agent nieruchomości i czy jest to zawód, który się opłaca. Ciężko stwierdzić jednoznacznie ile może zarobić osoba, która się tym zajmuje. Zarobki są różne w zależności od miejsca, w którym pracuje taka osoba i jaką prowizję dostaje. Średnia pensja na jaką może liczyć agent nieruchomości, waha się od 2000 do 2300 złotych netto. Nie oznacza to jednak, że każda osoba tyle dostanie, ponieważ zarobki w małych miastach mogą być niższe. Na największe pieniądze mogą liczyć osoby, które pracują w stolicy i innych większych miastach, a także te, które prowadzą własną działalność, która pośredniczy między transakcjami nieruchomościami.

Zarobki agenta nieruchomości zależą także w dużej mierze od jego doświadczenia i umiejętności. Nie bez znaczenia będzie także wykształcenie w odpowiednim kierunku. Osoba, która stale chce rozwijać swoje kompetencje, po jakimś czasie wykonywania tego zawodu może liczyć na dobre pieniądze z prowizji z udanych transakcji.

Jeśli zależy Ci na dobrych zarobkach, to powinieneś także zwrócić uwagę na firmę, dla której będziesz pracować. Im lepszą renoma danego miejsca, tym więcej klientów takie miejsce obsługuje, przez co możesz także liczyć na lepsze zarobki. Warto rozeznać się jak dany pracodawca podchodzi do kwestii wynagrodzenia, jak liczona jest prowizja i za jakie działania można liczyć na premię.

Dodaj komentarz