Czy warto zamieszkać w kontenerze? Zalety domów kontenerowych 

Czy warto zamieszkać w kontenerze? Zalety domów kontenerowych 

Tanie, funkcjonalne i estetyczne. To trzy główne zalety domów kontenerowych. Chociaż w Polsce dopiero zdobywają na popularności, to np. w Skandynawii już od dawna cieszą się dobrą sławą. Domy kontenerowe są alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Generują mniej kosztów, są tańsze w konstrukcji, funkcjonalne, a przy tym mogą być estetyczne. Czy warto zamieszkać w kontenerze? 

Jak zamieszkać w kontenerze? 

Żeby zamieszkać w kontenerze, przede wszystkim będziesz potrzebować kontener. Szeroki wybór oferuje producent kontenerów.  Zamawiając kontener, możesz od razu zaznaczyć, do czego chcesz go wykorzystać. W takim przypadku od razu w fabryce kontener zostanie dostosowany do warunków mieszkalnych. Konieczne jest uzupełnienie go o ocieplenie oraz wyposażenie w instalację elektryczną i hydrauliczną. Jeden segment, czyli jeden kontener pomieści pokój, kuchnię oraz łazienkę. Innymi słowy, mobilna kawalerka. Jednak w domu kontenerowym możesz zamieszkać także całą rodziną. Kontenery można ustawiać jak klocki lego. Tworzyć z nich różne konfiguracje, a nawet piętra. Co prawda, transport takiego domu będzie już niemożliwy, ale postawienie takiej inwestycji jest znacznie tańsze, niż domu murowanego. 

Jakie są zalety domów kontenerowych? 

Największą zaletą domów kontenerowych jest ich cena. Na murowany dom musimy odkładać latami. Nawet nie na sam dom, a na kredyt, który następnie spłacamy nawet przez kilkadziesiąt lat. Alternatywą dla takiej kolei rzeczy są domy kontenerowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy szybko postawić własne mieszkanie i zyskać swoje cztery kąty. Kolejną zaletą mieszkania w kontenerze jest wytrzymałość obiektu. Domy kontenerowe powstają z kontenerów transportowych, które muszą być odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Żeby jednak dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię przed korozją, warto pomalować kontener specjalną farbą impregnującą. 

Bezsprzeczną zaletą domu kontenerowego jest mobilność. Myślisz o przeprowadzce? Nie ma problemu – dom możesz zabrać ze sobą. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią się zakotwiczać w jednym miejscu. Co więcej, podróżując z własnym domem, nie musimy płacić za wynajem, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Cechą tego typu inwestycji jest także szybki montaż. Postawienie i zaadaptowanie kontenera domowego trwa zaledwie kilka miesięcy. To znacznie krótszy czas oczekiwania, niż w przypadku tradycyjnej inwestycji. 

Czy dom kontenerowy może być elegancki? 

Domy kontenerowe wpisują się w estetykę minimalizmu. Chociaż nie kojarzą się nam ze szczytem luksusu, to dom w kontenerze może być estetyczny i elegancki. Wszystko zależy od tego, jak go zaadaptujemy. Front możemy pomalować na dowolny kolor, dodać werandę i w ten sposób stworzyć klimatyczny dom. Dużo łatwiej o domowy klimat w środku. Urządzanie domu kontenerowego nie różni się od urządzania domu murowanego. Wystrój wnętrza zależy więc całkowicie od nas i naszych upodobań.

Dodaj komentarz