Podnośniki koszowe – lepiej kupić czy wynająć? 

Podnośniki koszowe – lepiej kupić czy wynająć? 

Podnośniki koszowe umożliwiają pracę na wysokościach. Są bezpieczne, praktyczne i mobilne, dlatego nierzadko używa się ich jako alternatywy dla rusztowań i drabin. Jednak ruchome podesty, to drogi sprzęt, który wymaga sporych inwestycji. Dlatego wiele osób decyduje się na wynajem. Co się bardziej opłaca – wynajem podnośników czy ich kupno? 

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe mają szerokie zastosowanie. Maszyna składa się z trzech głównych części – samochodu, ramienia oraz kosza, czyli podestu, na którym mieszczą się ludzie. Ramię jest mobilne, dzięki czemu można ustawiać wysokość kosza oraz jego pozycję poziomą. Podesty ruchome znajdują zastosowanie w różnych miejscach i przy różnych pracach. To, co je łączy, to fakt, że są wykonywane na wysokościach. Kiedy używane są podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe sprawdzają się do takich prac jak czyszczenie elewacji, malowanie bloków, remonty balkonów, naprawa sygnalizacji świetlnej czy nawet przycinanie wysokich drzew. Ruchome podesty nierzadko są też wykorzystywane przez branżę filmową. Dzięki tej maszynie możliwe jest nagranie ujęć od góry oraz odpowiednie doświetlenie planu zdjęciowego. 

Bez podnośników koszowych nie mogłaby się obyć także straż pożarna. Wozy strażackie wyposażone są w ramię z podestem, dzięki któremu strażacy  mogą dostać się do miejsca pożaru na wysokościach. Podnośniki wykorzystuje się również przy montażu reklam wielkopowierzchniowych czy wykonywania murali. 

Podnośniki koszowe – lepiej kupić czy wynająć? 

Podesty ruchome przejezdne to specjalistyczny i bardzo drogi sprzęt. Jeżeli nie jest używany na co dzień, to jego kupno jest nieopłacalne. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wynajem maszyny. Wraz z wypożyczeniem zyskujemy dostęp do wykwalifikowanego operatora. Warto pamiętać, że obsługa podnośnika wymaga specjalnego pozwolenia. Dużą zaletą wynajmu jest też fakt, że za niewielką kwotę możemy używać wysokiej jakości maszyny. Firma http://rent-expert.pl/ oferuje podnośniki najwyższej jakości, które posiadają pełną akceptację UDT.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika koszowego? 

Wynajmując podnośnik koszowy, musimy wybrać odpowiedni model. Do prac w trudno dostępnych miejscach najlepiej sprawdzi się podnośnik przegubowy. Ramię maszyny porusza się nie tylko w linii pionowej, ale także poziomej. Natomiast w zamkniętych przestrzeniach lepiej sprawdzi się kompaktowy podnośnik nożycowy. Pamiętaj także, żeby sprawdzić maksymalny udźwig maszyny oraz wysokość ramienia.

Dodaj komentarz