Czy wiesz jak poznać dobrego psychologa?

Czy wiesz jak poznać dobrego psychologa?

Nie tak dawno znajomy pytał mnie, kiedy psycholog jest dobry. Muszę powiedzieć, że nie do końca wiedziałem, co mu odpowiedzieć. Wbrew pozorom zadane pytanie jest bardzo trudne. Dla mnie psycholog jest dobry wtedy, kiedy trafia do ludzi. Naturalnie, umiejętności też są ważne, ale trzeba rozmawiać z ludźmi. Podam przykład, uważam, że zawsze warto podpierać się przykładami. Mój znajomy korzystał z usług pewnego psychologa z Warszawy. Umiejętności tego psychologa były bardzo wysokie, ale miał on pewien problem. Kompletnie nie potrafił rozmawiać z ludźmi. Sytuacja powinna wyglądać tak, że psycholog ma wysokie umiejętności oraz potrafi rozmawiać z ludźmi. Moim zdaniem jest to swego rodzaju nierozerwalny związek. Zdaje sobie sprawę, że być może ktoś ma inny pogląd na sprawę, ale dla mnie sytuacja wygląda właśnie tak.
Zapewniam, że nie zmienię swojego poglądu z byle powodu Musiałby się znaleźć naprawdę konkretny powód. Jaki z tego wszystkiego jest wniosek? Wniosek z tego wszystkiego jest taki, że to nie był dobry psycholog. W poszukiwaniu dobrego psychologa dużą rolę odgrywa research. Research jest to taki przegląd tego, co jest na rynku. Oczywiście taki przegląd musi zostać wykonany w odpowiedni sposób. W przeciwnym wypadku zaszkodzi zamiast pomóc. W tej kwestii ciężko coś mi doradzić. Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że należy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Nie może być tak, że coś jest ważne, a coś innego już niekoniecznie. Kiedy dodamy do tego jeszcze odrobinę szczęścia, efekt powinien być odpowiedni.

Podsumujmy wszystko w całość

Zgodnie z podtytułem nadszedł czas, żeby podsumować wszystko w jedną całość. Jeżeli interesuje nas dobry psycholog warszawa lub jakikolwiek inny psycholog, konieczny jest research. Można powiedzieć, że research jest konieczny dosłownie w każdym przypadku (mam na myśli oczywiście tego typu przypadek). Naturalnie, ważne jest też szczęście, tylko ze szczęściem jest problem. W żadnym wypadku nie można mieć szczęścia na własność. Gdyby było inaczej świat byłby znacznie piękniejszy.

Dodaj komentarz