Picia wody powinniśmy się uczyć od dzieciństwa

Picia wody powinniśmy się uczyć od dzieciństwa

Prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Wszyscy chyba chcemy, żeby nasze dzieci były zdrowe, a ich organizmy funkcjonowały prawidłowo szukamy, więc dla nich wszystkiego, co najlepsze. W dzisiejszych czasach coraz więcej jest różnych teorii na temat składników odżywczych, których potrzebują dzieci i na rynku co chwilę pojawiają się nowe cudowne soki, herbatki i inne napoje mające za zadanie podnieść poziom zdrowia twojego dziecka.

Woda czy soczki dla niemowlaka: o zdrowiu

Ile jest w tym jednak prawdy? Większość soków, herbatek i innych kolorowych napojów nie jest do końca ta zdrowa jak mówią nam reklamy. Takie napoje często są słodzone cukrem lub co gorsza sztucznymi słodzikami, które nie mają obojętnego działania na organizm dziecka. Częste picie takich soków może prowadzić do problemów w późniejszym życiu takich jak otyłość lub być prosta droga do wytworzenia niezdrowych nawyków żywieniowych, które mogą się ujawnić w starszym wieku.

Żyjmy zdrowiej: nawyk picia wody

Aby uniknąć tego typu powikłań już od najmłodszych lat powinno się przyzwyczajać dzieci do picia wody. Jest to najbardziej naturalny sposób na nawodnienie i dostarczenie organizmowi wymaganych elementów naturalnych. Woda znajduje się w mleku matki i jest źródłem życia, którego nie da się zastąpić sokami. Oczywiście najlepszym przykładem powinni być rodzice – jeżeli twoje dziecko już od kołyski widzi, że często pijesz wodę, a nie słodkie napoje, samo tez będzie po nią chętnie sięgać i wykształci sobie nawyk picia wody. Dla niemowląt najlepsza jest naturalna woda źródlana, najlepiej taka, która jest specjalnie zaprojektowana z myślą o dzieciach w określonym wieku. Taka woda powinna mieć niską zawartość składników mineralnych (wody niskomineralizowane powinny zawierać mniej niż 500 miligramów rozpuszczonych składników na litr), nie powinna być w żadnym przypadku smakowa, ani nasycona dwutlenkiem węgla (gazowana).

Nie ma powodu, dla którego dziecko nie miałoby od czasu do czasu wypić odrobiny soku, ale ważne jest, żeby nie było to główne, a ty bardziej jedyne, źródło nawadniania. Dziecko w każdym wieku potrzebuje minerałów zawartych w wodzie i nic nie nawodni tak dobrze jak ona.

Dodaj komentarz