Dieta cebulowa

Dieta cebulowa

to jeden z najbardziej popularnych w ostatnim czasie sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak sama nazwa wskazuje, bazuje ona na warzywach cebulowych (które są niskokaloryczne), będących doskonałymi spalaczami tłuszczu, które dodatkowo znacząco wzmacniają organizm. Taka dieta nie tylko pozwala zgubić nadmiar kilogramów, ale również pozytywnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia.
[h1] – podstawowe informacje [/h1]
trwa zazwyczaj nie dłużej niż przez 2-3 tygodnie. Podstawą posiłków w tym przypadku (zgodnie z nazwą) są wszystkie warzywa cebulowe, takie jak cebula, pot, szczypior czy czosnek. Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tego typu warzywa stanowią doskonały środek wspomagający przyspieszanie tkanki tłuszczowej. Ponadto charakteryzują się one znaczącymi wartościami odżywczymi (chodzi tu przede wszystkim o znaczącą ilość witaminy C oraz witamin z grupy B). Mając na uwadze właściwości warzyw cebulowych, jest to dieta niezwykle cenna i wartościowa, jednak widoczne efekty przyniesie jedynie osobom o stosunkowo niedużej nadwadze. Jest to dieta przeznaczona dla osób całkowicie zdrowych, które nie zmagają się z chorobami przewlekłymi bądź innymi problemami zdrowotnymi.
W diecie cebulowej ważne jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, przy czym w czterech z nich koniecznie podstawa posiłku powinna składać się z warzyw cebulowych – najlepiej surowych bądź gotowanych. Dla zwiększenia skuteczności diety, w czasie jej trwania niezbędne jest znaczące ograniczenie spożywania węglowodanów oraz wszelkiego rodzaju produktów bogatych w tłuszcze. pozwala na zrzucenie w ciągu tygodnia około 0,5 – 1 kg.
[h2]Właściwości odchudzające warzyw cebulowych/h2]
Warzywa cebulowe posiadają znikomą wartość kaloryczną (poza czosnkiem, który w 100 g ma aż 146 kcal, a co za tym idzie, warto nieco ograniczyć jego spożycie w diecie). Poza niewielką kalorycznością warzywa cebulowe posiadają znaczącą ilość błonnika, który przyczynia się do poprawy trawienia, zapobiegając jednocześnie niekomfortowym zaparciom. Ponadto warzywa z gatunku cebulowych posiadają znaczące ilości chromu, wpływającego na zahamowanie nadmiernego apetytu.
[h3]Kto nie powinien stosować diety cebulowej?[/h3]
Z diety cebulowej skorzystać może w zasadzie każdy. Nie jest ona jednak z wielu względów zalecana do stosowania przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Dieta ta z pewnością nie sprawdzi się dobrze w przypadku osób zmagających się z problemem powracających wzdęć oraz wrażliwością układu pokarmowego.

Dodaj komentarz