Dieta owsiana – jak ją wdrożyć?

Dieta owsiana – jak ją wdrożyć?

Dieta owsiana posiada kilka odmian, które cieszą się wielkim zainteresowaniem w naszym kraju. Jedną z tych odmian jest dieta zwana ”owsianką”. Jest to jednodniowa dieta, która zyskuje coraz więcej zwolenników.

Podstawą diety owsianej, jak już sama nazwa sugeruje, jest owsianka. To właśnie owsiankę musimy spożywać kilka razy dziennie, dlatego warto posiadać ciekawy a zarazem sprawdzony przepis na przygotowanie smacznej owsianki.

Przepis na owsiankę

Smakowitą owsiankę, którą będziemy spożywać kilka razy w dniu, w prosty sposób przygotuje każdy z nas, niezależnie od umiejętności kulinarnych. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie 7 łyżek płatków owsianych oraz 2 litrów mleka. Najlepiej, jeśli będzie to mleko odtłuszczone.

Płatki owsiane gotujemy na mleku. Po zagotowaniu po prostu zdejmujemy z ognia. Podane powyżej proporcje powinny nam wystarczyć na cały dzień. Podzielmy sobie to danie na 5 części.

Dobrze jest przed spożyciem owsianki, podgrzać ją oraz dosypać do niej kilka łyżek otrąb owsianych.

Stosowanie diety owsianej

Wyżej opisaną dietę owsianą możemy stosować kilka dni, co pozwoli nam na zrzucenie około 2-3 kg. W ciągu dnia musimy wypijać sporo wody niegazowanej. Najlepiej około 2 litrów. Warto również pić zdrowe herbaty ziołowe, najlepiej zieloną.

Inna wersja diety owsianej

Drugą wersję diety owsianej stanowi dieta miesięczna. Polega ona na spożywaniu potraw ze swojej regularnej diety opartej na owsiance. Musimy jednak pamiętać, by dostarczać organizmowi jedynie 1200 kcal. Poza płatkami owsianymi gotowanymi na chudym mleku, możemy spożywać również:

  • owoce,
  • warzywa,
  • drób,
  • ryby.

Zarówno owoce jak i warzywa należy spożywać w ilości 100 gram dziennie. Warzywa najlepiej spożywać duszone, gotowane bez soli lub w naturalnej postaci – surowe.

W kwestii owoców unikajmy słodkich dżemów, kompotów i soków owocowych. Mięso z kurczaka i ryb zjadajmy w postaci gotowanej lub duszonej. Ilość spożywanego mięsa nie może przekraczać 100 gram dziennie.

W diecie owsianej nie wolno pozwalać sobie na tłuszcz, cukier i sól.

Dobroczynny owies

Aby przekonać się do diety owsianej, warto poznać dobrodziejstwa jakie nam daje owies. Posiada on sporo przeciwutleniaczy, białka oraz aminokwasów, a także witamin z grupy B.

Spożywanie owsa wspomaga komórki mózgowe i nerwowe, zmniejsza napięcie nerwowe oraz zmęczenie. Dieta owsiana jest doskonałą dietą dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Owies bowiem pomoże nam w oczyszczeniu organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii, co jest podstawą w odchudzaniu.

Dodaj komentarz