Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy

Kiedy prawidłowo prowadzona pielęgnacja twarzy przestaje wystarczać i cienie pod oczami, kurze łapki, linie wokół ust, szara cera albo plamki nie cchą zniknąć, do akcji wkracza medycyna estetyczna.Bez skalpela, ale z nowoczesnym laserem i lekarzem wroli eksperta. Niektóre zabiegi mozna przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym.

Kusze łapki

Na niedające się spacyfikować zmarszczki mimiczne wokół oczu najlepszy jest zdaniem specjalistów:

Botoks – jeżeli ktoś chce się zdecydować na zabieg, nie powinien czekać, aż zmaraszczki się pogłębią. W przypadku skóry bardzo wiotkiej lekarz najpierw proponuje wzmocnienie jej, np. mezoterapią.

Jak to się robi: lekarz wprowadza w okolice zmarszczki niewielką ilośc toksyny botulinowej za pomoca cienkiej igły. Pacjent odczuwa lekkie kłucie. W ten sam sposób można zlikwidować zmarszczki gniewu pomiędzy brwiami i linie na czole. Perparat hamuje skurcze mieśni, neutralizując działanie neuronów dajacych impuls do skurczu mięśni.

Efekt: Mieśnie uspokajają się, hamując mimike na 6-7 miesięcy. Skóra wtedy wypoczywa, a zmarszczki wyraźnie wygładzają sięw ciągu 3 dni. Twarz wydaje się wyraźnie młodsza, bardziej pogodna. Cena zabiegu zależy od ilości wygładzonych zmarszczek, średni ok. 650zł.

Cienie pod oczami

W tej dziedzinie medycyna estetyczna nie ma do zaoferoawnia spektakularnych rozwiazań. Można natomiast szukać doraźnej poprawy podczas:

Zabiegów relaksacyjnych w gabinetach kosmetycznych.

Jak to się robi?

Zabieg może być częscią odprężąjacej terapii całej twarzy lub miejscowy. Na oczyszczoną twarz klientki kosmetyczka nakłada płaty kolagenowe z elastyną morską lub innymi składnikami poprawiającymi mikrokrążenie i wzmacniającymi naskórek pod oczami. Kosmetyczka może przeprowadzić masaż odprowadzający nadmiar limfy. Czas: ok. 40 minut.

Efekt: Odświeżona, wypoczęta skóra pod oczami. Zabieg kosztuje ok. 100zł.

Linie wokól ust

Do wygładzania zmarszczek palacza, modelowania ust oraz niwelacji bruzd stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, tzw:

Wypełniacze: są to, żele o różnej gęstości, zależnie od przeznaczenia. Moga być wchłaniane, tak jak różne odmiany kwasu hialuronowego (Juvederm,Voluma, Esthelis). Istnieją również wypełniacze trwałe, silikonowy Aquamid.

Jak to się robi:Wypełniacz wprowadza cienką igłą doświadczony lekarz (w razie potrzeby w znieczulaniu miejscowym). On tu dobiera rodaj preparatu w zależności od rodzaju zmarszczek czy bruzd. Zabieg nie trwa dłuzej niż 30 minut.

Efekt: Wygładzona, wymodelowana twarz bez bruzd i zmarszczek w okolicu ust.Trwałośc efektu zależy od rodzaju wypełniacza. Kwas hialurowony np, Esthelis, utrzyma sie około 9 miesięcy,. Po tym zcasie można ponowić zabieg. Cena zależy od zakresu korekty, średnio 1200zł.

Szara cera

jest coraz więcej metod na poprawienie kolorytu skóry, rozjaśnienie i jej optyczne odmłodzenie.

Mikrodermabrazja:jest to zabieg przeprowadzony w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych.

Jak to się robi: Polega na mechanicznym złuszczeniu poszarzałego naskórka za pomocą głowicy z wirujacymi mikrokryształkami. Martwy naskórek i mikrokryształki zostają odessane pod ciśnieniem. Zabieg trwa z oczyszczaniem skóry ok. 2 godzin. Samo złuszczanie – ok. 2o minut.

Efekt: Rozjaśniona pełna blasku cera. Cena: od 200zl.

Kawitacja: Jest to alternatywa dla mikrodermabrazji w gabinetach kosmetycznych.

Jak to się robi: Zabieg polega na złuszczeniu wierzchniej, martwej warstwy naskórka za pomoca ultradźwięków. Kosmetyczka przybliza do twarzy pacjentki łópatkę emitujacą fale o określonej częstotliwości. Zabieg trwa 1 minut.

Efekt Odświeżona, jaśniejsza cera, z łatwością wchłaniajaca składniki zawarte w kremach, np. witaminę C. Cena ok. 50zł.

Peelingi dermatologiczne:

Są wykonywane wyłączne w gabinetach medycyny estetycznej przez dermatologa. Docierają do głębszych warstw naskórka niż peelingi kosmetyczne. Skutecznie odświeżają cerę, usuwajac szary koloryt, np. peeling Biomedic LHA PEEL.

Jak to się robi: Lekarz nakłada na skórę złuszczające substancje (lipohydroksykwasy), co stymuluje odnowe komóreknaskórka. Zabieg trwa około 20 minut.

Efekt: Po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, można odczuwać pieczenie, które szybko mija. Potem łuszczy się przez 2-3 dni, by uzyskać wygładzoną, odmłodzoną cerę o wyrównanej karnacji. Aby utrwalić efekt polecana jest seria kilku zabiegów co 3 tygodnie. Cena: 0d 1500zł.

Dodaj komentarz