Masz małą ryskę na lakierze auta? Szybko skorzystaj z usług lakiernika

Masz małą ryskę na lakierze auta? Szybko skorzystaj z usług lakiernika

Przywrócenie samochodu do stanu świetności nie jest proste. Wprawdzie firm zajmujących się naprawą karoserii jest wiele, ale tylko niektóre są w stanie wykonać usługę na bardzo wysokim poziomie i przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Poszukaj profesjonalistów

Znalezienie dobrego fachowca nie jest prostym zadaniem. Tymczasem mechanik, który nieumiejętnie podejdzie do sprawy może narobić więcej szkody niż pożytku. Żeby znaleźć sprawdzoną firmę, należy stawiać na znane marki. Serwis blacharsko lakierniczy Zabrze
, który działa w branży od kilkunastu lat prawdopodobnie wykona usługę na najwyższym poziomie. Inaczej nie miałby tylu klientów i szybko by splajtował. Dlaczego nie warto zostawiać samochodu mechanikom, którzy swoje miejsce pracy mają w małym garażu? Po pierwsze szef takiego zakładu rzadka stawia na podnoszenie ich kwalifikacji, w efekcie mogą oni źle wykonywać naprawy i obciążać nas kosztami za swoje partactwo. Po drugie z reguły nie mają profesjonalnego sprzętu. Dobry punkt serwisowy dysponuje urządzeniami, które znacznie przewyższają całkowity koszt całego pseudowarsztu. Nawet, gdyby mechanicy naprawdę znali się na robocie, to i tak nie będą w stanie dobrze wykonać powierzonego im zadania. Żeby położyć lakier, trzeba stworzyć optymalne warunki. W pomieszczeniu nie może panować zbytnia wilgoć. Musi być też zapewniona właściwa temperatura. Inaczej karoseria nie będzie wyglądała dobrze, ale tylko na samym początku. Już po kilku tygodniach pojawią się na niej pęcherzyki powietrza, a lakier nie zachowa swoich właściwości.

Nie bagatelizuj drobnych uszkodzeń

Najłatwiej pozbyć się korozji w początkowym stadium. Serwis blacharsko lakierniczy jest w stanie wykonać taką usługę bardzo szybko i za niewielką odpłatnością. Oczywiście pod warunkiem, że rysa nie będzie głęboka, bo wtedy trzeba będzie zająć się cały elementem, a nie tylko jego fragmentem. Im później zgłosimy się do warsztatu, tym gorzej. Bo z malej „ryski” może się zrobić poważna usterka, która będzie wymagała gruntownych działań. Korozja może przechodzić na pozostałe części samochodu, a naprawa będzie wtedy dużo bardziej kosztowna. Stąd tak ważne jest, by działać od razu i nie zwlekać. Niektórzy próbują pozbyć się zarysowań „domowymi” metodami. W sklepach są dostępne specjalne preparaty, które umożliwiają w jakimś stopniu ukryć niedoskonałości. Niestety, można narobić sobie tym więcej szkód niż pożytku. Nieumiejętne posługiwanie się takimi specyfikami może doprowadzić do tego, że uszkodzimy lakier, a wady i tak się nie pozbędziemy. Jeśli nie mamy doświadczenia, lepiej oddać samochód do specjalisty i nie zajmować się nim samodzielnie.

Dodaj komentarz