Rozmówki polsko angielskie, czyli dobry sposób na szybką naukę

Rozmówki polsko angielskie, czyli dobry sposób na szybką naukę

Interesują Cię rozmówki polsko angielskie online lub offline? Niezależnie od tego, jaka wersja Cię interesuje, znajdziesz tutaj ciekawe informacje na ten temat.
W porządku, najpierw pozwól, że Ci zadam jedno kluczowe pytanie – dlaczego interesują Cię te rozmówki polsko angielskie i co zamierzasz dzięki nim uzyskać. Wiem, że może wydawać się to bardzo głupie, ale uwierz mi, że może zdziałać cuda!

Przypatrzmy się temu trochę szczegółowiej i z praktycznego punktu widzenia. Prawdopodobnie stoi przed Tobą w niedługiej przyszłości wyjazd do obcego kraju lub też po prostu kontakt z obcokrajowcem, który wymusza rozmowę w obcym języku.  (dni tygodnia po niemiecku dla chętnych do rozmow)
I w tym miejscu absolutnie się zgadzam, że rozmówki polsko angielskie online lub offline, bo nie ma to żadnego różnicy, są doskonałym wyborem, aby najszybciej się przygotować na takie spotkanie. Jednak jest kilka szczegółów, które mogą stanowić o olbrzymim powodzeniu Twojej nauki,bądź też o porażce.

Na początku, musisz ustalić jakie zagadnienia Cię ciekawią. Mam tu na myśli tematy rozmów i sytuacji.  Rozmówki są podzielone na sytuacje, więc musisz być świadomy jakie mogą Cię spotkać, żeby wiedzieć jakich się uczyć.
Powiedzmy, że już to określiłeś – co następne? Teraz potrzebujesz określić ile masz dni do nauki, np. za ile dni wyjeżdżasz bądź też spotykasz się z obcokrajowcem. Kiedy już to wiesz, jesteś w stanie łatwo rozdzielić mądrze i realistycznie materiał.

Dla przykładu załóżmy, że masz 20 dni na naukę. Na dodatek interesuje Cię 10 sytuacji tematycznych z rozmówek. Załóżmy, że nie masz zbyt dużo czasu na naukę, powiedzmy że dziennie nauczysz się 5 sentencji.
Z prostej matematyki wynika, że da Ci to w sumie 10 fraz z każdego rozdziału – jest to już konkretna liczba. Jedyne co teraz musisz zrobić, to trzymać się systematycznie określonego planu, czyli każdego dnia zapamiętywać 5 sformułowań z określonego działu.
Jak widzisz, kiedy się to rozłoży w czasie i zaplanuje, wszystko zaczyna dużo łatwiej wyglądać.

Okej, ale co zrobić, kiedy musisz nauczyć się dużo więcej zdań, bądź masz na to mniej czasu. Jedną z możliwości jest zwiększenie ilości poświęcanego czasu każdego dnia, ale myślę, że nie jest to coś o czym marzysz, prawda?

Na szczęście jest też druga opcja – przyspieszyć tempo nauki. Można to łatwo zrobić i uczyć się nawet 3 razy szybciej, co poświęcając tyle samo czasu da 3 razy więcej nauczonego materiału, bądź pozwoli opanować ten sam materiał w 3 razy krótszym czasie.
Jestem pewien, że poznanie tych technik jest najlepszą inwestycją w siebie dla każdego, kto chce bądź musi nauczyć się języków obcych lub czegokolwiek innego.

Dodaj komentarz