Podejście do nauki a pisarstwo

Podejście do nauki a pisarstwo

Nasze podejście do nauki w szkole jest różne. Natomiast staramy się zachowywać właściwe nastawienie. I dopiero dzięki niemu przekonujemy się, jak możemy dążyć do poprawy swojego życia. Na przykład nastawienie sprawia, że zaczynamy uważać na lekcjach. Nie traktujemy ich jako lekcji, które chcemy, aby jak najszybciej się zakończyły. Bardziej uznajemy, że nasze życie i jego możliwości są zależne od tego, w jaki sposób my się wysilamy przez cały dzień. Do wniosków takich doszło już szerokie grono osób w świecie dziecięcym. Na przykład to te młode osoby, które uznały, że chciałyby zostać geniuszami w pewnej dziedzinie. Zainteresowali się matematyką, fizyką bądź innymi ścisłymi przedmiotami. Możliwe, że posiadają w tym kierunku pewne predyspozycje. Dzieje się tak, jeśli otrzymali od rodziców konkretne wsparcie. Ale to nie wszystko. Przecież cenne narzędzia otrzymują również od samych siebie. Ich właściwe podejście do nauki, a zarazem chęć pomagania innym. Tutaj dzieci nie powinni być samolubni. O wiele lepiej, jeśli wychodzą z inicjatywą i wspierają nauczycieli w prowadzeniu lekcji. Mogą wtedy liczyć na wyższe oceny, a zarazem na jeszcze więcej.

Doświadczenie życiowe

To najważniejsza wartość, o której pozyskanie powinien starać się każdy z nas. Jeśli do wniosków takich dojdziemy dość szybko, to później nasze życie zacznie wyglądać o wiele lepiej. Pamiętajmy o tym, że nasza działalność nie zawsze prezentuje się na wysokim poziomie. Zdarza się, że posiadamy upadki. Ale ważne jest to, jak będziemy z takich chwil wychodzić. Nie należy się po prostu poddawać. I czynią tak na przykład dzieci, które nie mają wsparcia od rodziców. Nie otrzymują od nich cennych słów, że otrzymają pomoc, poradzą sobie. Takie słowa muszą wtedy samodzielnie wpakować do swojego umysłu. Nie jest to dla nich proste. Natomiast nie jest tak w przypadku wszystkich rodzin.

Odpowiedzialni rodzice

Na szczęście są jeszcze Ci rodzice, którzy codziennie starają się nie myśleć o sobie, lecz przede wszystkim o swoich dzieciach. I starają się być pod tym względem bardzo uważni. Jedynie takie zachowanie sprawia, że później gromadzą piórniki, plecaki, długopisy, zeszyty i inne przybory dla swoich dzieci. Chcą im zapewnić miłą niespodziankę. A ona sprawi, że będą o wiele lepiej przygotowani do swojej szkoły i nauki, która się tam pojawi. Nie będą musieli jeszcze zastanawiać się nad tym, jak uczestniczyć na wszystkich lekcjach. Dlaczego? Także i tutaj rodzice się dobrze postarali. Nadal mamy na myśli tych odpowiedzialnych rodziców, którzy chętnie przygotowali wszystkie zestawy podręczników szkolnych dla dzieci.

Nie da się ukryć, że czas biegnie bardzo szybko. Wydawać by się nam mogło, że dopiero co witaliśmy rok 2021, a już go pożegnaliśmy i to z mocnym przytupem. Musimy wiedzieć, że wraz z nowym rokiem mamy nowe możliwości, nowe wyzwania oraz nowe cele. Powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby rok który właśnie przyszedł był rokiem przełomowym i lepszym bądź takim samym jak rok, który się skończył. Na pewno nie chcemy, aby rok nowy był rokiem gorszym. Co ciekawe, to jeszcze podczas roku 2021 już osoby przezorne i zawsze ubezpieczone zakupiły sobie kalendarz na rok 2022. No cóż przecież chcąc czy też nie chcąc musimy pewne rzeczy zaplanować sobie na rok 2018 jeszcze w roku starym. Terminów, dat i godzin w głowie z całą pewnością nie zapamiętamy. Musimy wiedzieć także, że jeśli chodzi o nasz Kalendarz książkowy 2021, to na notowanie nie mamy już nawet miejsca. No i w zasadzie w starym kalendarzu niektórych rzeczy już nie ma sensu zapisywać. Powinniśmy zatem zainwestować w nowy kalendarz.

Gdzie kupić nowy kalendarz?

Gdy zastanawiasz się gdzie można jeszcze w starym roku kupić nowy kalendarz, to musisz wiedzieć, że nie będzie to trudne. Rzecz jasna w księgarniach, sklepach papierniczych jak i także nawet w supermarketach znajdziemy już kalendarze z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Czasem pojawiają się one przed rozpoczęciem roku szkolnego, a więc w okolicach miesiąca sierpnia i września. Musimy jednak zauważyć, że kalendarze te są nie kalendarzami rocznymi od dnia pierwszego grudnia, tylko od właśnie rozpoczęcia roku szkolnego. Najwięcej osób zdecydowanie kupuje kalendarz książkowy. To w nim mieści się najwięcej informacji i jest sporo miejsca na nasze różnego rodzaju zapiski. W związku z tym, że kalendarz książkowy zabieramy prawie wszędzie ze sobą, to powinniśmy zainwestować w kalendarz książkowy w twardej okładce. Takowy dłużej wytrzyma jak i także oczywiście się lepiej prezentuje. Musimy także wiedzieć, że na rynku znajdziemy kalendarze książkowe spersonalizowane. Na przykład znajdziemy kalendarz idealny dla nauczyciela czy też dla lekarza. Oprócz tego na rynku znajdziemy kalendarze z kalkulatorami, długopisami czy też innymi potrzebnymi nam różnego rodzaju gadżetami. Musimy wiedzieć, że niestety kalendarz książkowy jest kosztowny. Czasem wydatek na kalendarz musimy ocenić na koszt nawet sześćdziesięciu złotych. Trzeba przyznać, że jest to dużo, a jakby nie było jest to tylko i wyłącznie kalendarz. Musimy jednak także wziąć pod uwagę, że kupujemy go na cały rok i w skali roku nie jest to tak dużo.

Wydaje mi się, że dzisiaj byłoby ciężko wskazać kogoś, kto niechętnie sięga po literaturę. W ostatnim czasie można dostrzec, że człowiek zdecydowanie częściej sięga po książki. Jeszcze w niedalekiej przeszłości sporo osób raczej od święta skłaniało się ku sięgania po literaturę. Teraz jednak sytuacja zmieniła się diametralnie. To zdecydowanie dobra wiadomość, na rynku pojawiło się wielu nowych autorów, wybór wartościowej literatury także znacznie wzrósł. Dzisiaj praktycznie każdy czytelnik może znaleźć coś dla siebie, półki w księgarniach uginają się od coraz to nowszych tytułów w najróżniejszych gatunkach literackich. Jeśli chętnie sięgasz na przykład po romanse czy też książki rozwijające Twoje zainteresowania nie musisz martwić się, że ciężko będzie Tobie odnaleźć interesujący tytuł, oferta jest bowiem niesamowicie bogata. Czyż to nie cudowne?

Korzyści z czytania literatury

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, jakie istnieją korzyści z czytania literatury.
Co zatem daje nam czytanie książek? Zerknijcie więc na parę przykładów.
Czytanie książek:
– zwiększa nasz zasób słownictwa
– rozwija wyobraźnię czytelnika
– rozbudowuje wiedzę
– dzięki czytaniu literatury poprawia się nasza pamięć
– czytanie ułatwia sztukę konwersacji w debacie towarzyskiej
– i oczywiście przerywa monotonię – co jest chyba najważniejsze w tym zestawieniu.

Pozostaje nam zatem jak najszybciej sięgnąć po dobrą literaturę i obserwować jej atuty.

Dobry autor to kreatywny autor

Czym powinien wyróżniać się natomiast poczytny twórca?

Tutaj też należałoby podać kilka przykładów. Nie przedłużając, dobry autor powinien wyróżniać się nade wszystko kreatywnością, pomysłowością, jego styl tworzenia musi być przystępny dla czytelnika. Dobry twórca powinien być jednocześnie nieograniczony i wytrwały, aby nie zniechęcał się kiedy napotka trudności i przeszkody w procesie tworzenia. Do takich autorów należy właśnie Bartosz Żukowski, który w swoim literackim dorobku posiada już kilka wydanych pozycji, po które chętnie sięgają czytelnicy, zarówno Ci starsi, jak i nieco młodsi. Myślę, że nie powinno to nikogo zaskakiwać, dobry i rzetelny twórca potrafi przyciągnąć do swojej twórczości czytelników z różnych pokoleń czy środowisk. Co więcej, twórczość autora charakteryzuje się również dużą różnorodnością, a to może stanowić możliwość aby dzięki lekturze poszerzyć swoje horyzonty. Być może zatem, jeśli po raz kolejny będziecie się zastanawiać, po twórczość jakiego autora sięgnąć następnym razem, weźmiecie pod uwagę tytuły, które wyszły spod pióra Bartosza Żukowskiego, z pewnością będziecie zadowoleni.

Dodaj komentarz