Proste przepisy dla małego niejadka

Proste przepisy dla małego niejadka

Przygotowanie przyjęcia dla malucha to niemałe wyzwanie, w szczególności kiedy mówimy o odpowiednim wystroju pomieszczenia. Przede wszystkim, w trakcie kinderbalu, sylwestra czy zabawy andrzejkowej mile widziane są oryginale dekoracje, zwłaszcza wykonane z warzyw. Z pewnością, przepięknie na stole wyglądają ludziki, stworki, potworki stworzone, np. z bakłażana, ziemniaka, pomidora czy papryki, gdyż stanowią unikatową ozdobę podczas przyjęcia dla dzieci. A, co najważniejsze można je wykonać samodzielnie z najmłodszymi, co będzie stanowiło dla nich świetną zabawę.

Oczywiście, ważne jest to, by odpowiednio dobrać warzywa, z których będziemy wykonywać stworki, ponieważ muszą być one miękkie, aby można było przymocować do nich inne elementy. Ponadto, warto mieć na uwadze, że ludziki tworzymy wyłącznie ze świeżych warzyw, gdyż wtedy będą one trwałe. Trzeba podkreślić, iż w księgarniach dostajemy wiele poradników dotyczących tworzenia warzywnych postaci, ale tak naprawdę warto się zdać na własną wyobraźnię, gdyż im bardziej oryginale ozdoby stworzymy, tym lepiej.

Ludzik z warzyw krok po kroku

Składniki:

bakłażan,
czerwona papryka,
mały ziemniak,
marchewka,
natka zielonej pietruszki,
sałata karbowana,
por,
rzodkiewka
fasolka szparagowa.

Sposób przyrządzenia:

Na początku myjemy dokładnie bakłażana, odcinamy jego dolną część i łodygę. Otóż, bakłażan posłuży nam jako tułów, ponieważ jest miękki i z łatwością przymocujemy do  niego inne warzywa za pomocą wykałaczek. Kolejno do dolnej części bakłażana przymocowujemy dwie ćwiartki ziemniaka, które posłużą nam jako buty. Następnie bujną czuprynę wykonujemy z naci pora. Natomiast oczy warto stworzyć z rzodkiewki, usta z marchewki, zaś nos z kukurydzy. W dalszym etapie wykonujemy ubranie ludzika. W tym celu wykorzystujemy sałatę i liście pora, z których stworzymy wspaniałą spódniczkę. Z pewnością, warto ją udekorować paskiem z fasoli szparagowej i guziczkami z rzodkiewki. Kolejno na głowę stworka zakładamy czapeczkę z papryki. Na końcu bierzemy się za wykonanie rąk, np. z fasoli szparagowej.

Jak zrobić pszczółki z pomidora?

Składniki:

żółty pomidor koktajlowy,
czarne oliwki,
plaster żółtego sera,
szczypiorek, natka pietruszki (na różki),
wykałaczki,
ostry nożyk,
rurka do napojów.

Sposób przyrządzenia:

W pierwszej kolejności myjemy dokładnie pomidora, ponieważ ma on służyć jako kadłub pszczółki. Następnie wzdłuż warzywa robimy nacięcia. Kolejno oliwki kroimy na plasterki. Następnie paski z oliwki wkładamy we wcześniej wykonane nacięcia, ale uważamy, by nie rozgnieść pomidora. Kolejno w jednej z oliwek robimy otwory na oczy i do środka wkładamy żółty ser, z którego również wykonujemy skrzydełka. Głowę osadzamy na tułowiu za pomocą wykałaczki. W dalszym etapie na korpusie robimy nacięcia, w które wkładamy skrzydełka. Na końcu w oliwce-główce robimy nacięcia i wkładamy do  nich czułki z pietruszki.

Jak wykonać stworki-potworki z ziemniaków?

Potrzebne materiały:

ziemniaki,
plastelina,
klej,
mazaki,
papier kolorowy, tekturowy.

Sposób wykonania:

Najpierw czyścimy ziemniaki. Kolejno z kolorowego papieru wycinamy oczy, uszy i nos, które mogą przybierać najrozmaitsze kształty. Noski czy pyszczki możemy też stworzyć za pomocą plasteliny. Następnie przyklejamy wszystkie elementy do ziemniaka, który posłuży nam jako korpus.

Dodaj komentarz