Róg, czyli czego napewno nie wiesz o tym instrumencie

Róg, czyli czego napewno nie wiesz o tym instrumencie

Jeśli zapytasz kogoś o podanie jakiegoś instrumentu muzycznego, najprawdopodobniej francuski róg nie będzie pierwszym instrumentem, który przychodzi do głowy. Jednak jest to dość ciekawy, piękny i wyjątkowy instrument muzyczny. Róg niesie ze sobą tajemniczą jakość, która daje łagodne i stonowane dźwięki w ramach każdej orkiestry, zespołu koncertowego.

Róg ma swoje brzmienie i unikalne cechy. Jego historia wyjaśnia również, dlaczego nawet dzisiaj nie jest najpopularniejszym instrumentem muzyki w dowolnym rodzaju grupy muzycznej.

Najbardziej prymitywną formą francuskich rogów były megafony. Zostały one wykonane z wydrążonej gałęzi lub trzciny cukrowej, a gracze śpiewali, mówili, lub wykonywali dźwięki wokalne z ich pomocą w celu uzyskania ostrego dźwięku który miał odstraszać złe duchy. Megafony przekształciły się w formę wczesnych trąbek, które mogą produkować tylko jeden lub dwa dźwięki i jest to produkcja naprawdę przerażającego dźwięku. Te trąby były używane w odniesieniu do obrzezania, pogrzebów i obrzędów słońca.

Dopiero w okresie renesansu, około 1550, pojawił się instrument muzyczny, który niesie ze sobą największe podobieństwo do współczesnego. Ta opcja powstała w Europie Środkowej. Około stu lat później, róg został skonstruowany w postaci cienkiej rury stożkowej. Nie ma dowodów, że francuskie rogi były wykorzystywane do celów czysto muzycznych wśród innych instrumentów muzycznych przed XVIII wieku, tylko do polowania we Francji, Niemczech i Włoszech. Były one używane głównie w ogrodach lub wzdłuż rzeki w orkiestrze. Francja nadal ograniczała ich zastosowanie do pogoni za polowaniami, aż 1735 roku.

Najlepszym innowacje we francuskich rogach nastąpiły gdy dwaj niemieccy muzycy wynaleźli zawór w 1815. Voila! Ostatni znaczący wynalazek jeśli chodzi o róg miał miejsce w 1899 roku, kiedy pojawiły się podwójne rogi. Ponad sto lat później, wprowadzenie istotnych zmian lub uzupełnień nie było już konieczne. Materiały na róg mogą mieć nieco zmienione, ale zawory sprężynowe są nadal używane.

Dodaj komentarz