Z czego składają się pompy do smaru?

Z czego składają się pompy do smaru?

Ten artykuł służy jako przewodnik po częściach pomp do smaru i ich funkcjach, ale dowiesz się również o innych istotnych tematach – jak różne rodzaje pompy do smaru, najlepsze praktyki w zakresie ich używania i wiele innych. Pompy smarowe do beczki są używane w kilku gałęziach przemysłu. Obejmują one funkcje od bardziej podstawowych zadań do bardziej skomplikowanych. Jednym z najlepszych sposobów poznania ich działania jest zrozumienie różnych części, z jakich są skonstruowane.

Jakie są różne typy pomp do smarowania?

Generalnie pompy do smaru są obsługiwane na trzy sposoby. Obsługujesz je ręcznie, powietrzem lub elektrycznie. Oprócz tego, jak działają – mogą być dostarczane z uchwytami pistoletowymi lub dźwigniami. Korzyści, jakie otrzymujesz z każdej pompy do beczki, zależą od tego, jak ich używasz i jakie masz preferencje. Innym sposobem rozróżnienia pomp będzie sposób załadowania ich smaru.

Ręczna pompa to w zasadzie pierwsza i najczęściej sprzedawana opcja na rynku. Inny typ umożliwia operatorowi pompowanie smaru tylko jedną ręką. Pneumatyczny typ – tu stosuje się sprężone powietrze. Wąż takiej pompy do smaru pomaga skierować to powietrze do pistoletu, powodując, że każdy spust aktywuje wyporność dodatnią. Pod względem funkcji pompa akumulatorowa jest podobna do wersji pneumatycznej – wykorzystuje jednak akumulatory niskonapięciowe i większość operatorów korzysta z łączności bezprzewodowej.

Kiedy pompy do smaru są konieczne?

Stosowanie smaru jako środka smarnego jest konieczne w przypadku maszyn z ruchomymi częściami. Dzieje się tak, ponieważ nie wyciekają łatwo z olejem. Już z tego powodu uzupełnianie i napełnianie smarem w maszynach ze smarem nie powinno być traktowane w taki sam sposób, jak w maszynach smarowanych olejem. Dlatego technicy zajmujący się smarowaniem powinni dużo wiedzieć, jak prawidłowo obsługiwać smarowe pompy do beczki pneumatyczne, aby zapewnić niezawodność i łożysko maszyny. Jeśli i Ty pracujesz jako profesjonalny technik smarowania musisz wiedzieć jak ważne jest, aby zdobyć wiedzę na temat określania, jak często musi się odbywać smarowanie.

Adaptery, złącza i łączniki

Większość pomp jest dostarczana ze standardowymi adapterami połączeń, takimi jak złącze hydrauliczne. Mogą jednak występować różnice w zależności od ich zastosowania. Niemniej jednak standardowe złącze hydrauliczne jest:

  • najbardziej odpowiednie
  • najczęściej używane.

Wybór adapterów pod kątem 90 stopni jest najlepszy w przypadku złączek znajdujących się w ograniczonych przestrzeniach, które wymagają od narzędzia wygięcia pod kątem 90 stopni.

Dodaj komentarz