Jak osiągnąć sukces sprzedając na Allegro

Jak osiągnąć sukces sprzedając na Allegro

Allegro od lat jest najbardziej znaną w Polsce platformą sprzedażową. Osoby, które nigdy nie sprzedawały a jedynie robią tam zakupy często są przekonane, że sprzedaż na Allegro jest niezwykle łatwa. Wystarczy tylko coś wystawić i czekać na klienta. Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana. Przede wszystkim żeby legalnie sprzedawać trzeba otworzyć działalność gospodarczą i zarejestrować się na portalu, weryfikując swoje dane, na przykład poprzez przelew bankowy.

Zanim w ogóle zaczniemy działania powinniśmy zastanowić się, co będziemy sprzedawać. Na tym portalu jest dosłownie wszystko a ceny są naprawdę niskie. Najlepiej sprzedawać więc produkty, które dobrze znamy. Wygodnie jest też mieć w pobliżu sprawdzonego dostawcę. Na Allegro wykupujemy abonament w opcji sklep, która sprawia, że nasze oferty się odnawiają i cały czas widać ile osób u nas kupiło. Jest to bardzo ważne, bo klienci najchętniej kupują tam gdzie inni.

Gdy już wiemy, co będziemy sprzedawać i przeanalizowaliśmy, co oferuje konkurencja wystawiamy ogłoszenia. Robimy dokładny opis, uzupełniamy wszelkie parametry i dodajemy duże i czytelne zdjęcia. Bardzo ważny jest trafny tytuł. Przemyślane muszą być sposoby dostawy, klient chce mieć produkt szybko i w miarę tanio. Cena również musi być przemyślana. Później pozostaje czekać na oferty.

Wszystko wydaje się być proste, ale tak nie jest. Allegro stosuje cały szereg ograniczeń i działań, które sprawiają, że płacimy im dużo a zarabiamy mało. Ogromna konkurencja sprawia, że w wielu kategoriach mimo niskiej ceny i dobrej oferty nie jesteśmy w ogóle odwiedzani. Nie pozostaje nic innego jak płacić za promowanie. A to kosztuje niemało, bo prawie 20 za 10 dni. Wykupienie opcji promowania nie gwarantuje sukcesu, bo i tu może nas spotkać niemiła niespodzianka. Na przykład, opłacamy jednego dnia promowanie, jeszcze nikt nic nie kupił a Allegro zamyka nam ofertę twierdząc na przykład, że tło zdjęcia jest nieprzepisowe. Portal odrzuca też dużą cześć wniosków o zwrot prowizji, gdy klient rozmyślił się z zakupu czy przez przypadek podwoił ofertę. Sprzedawcy tracą, więc tu bardzo często a całościowe zyski nie są tak dużo jak by się można było spodziewać.

Dodaj komentarz