Jak skutecznie radzić sobie ze stresem

Jak skutecznie radzić sobie ze stresem

Stres jest nieodłącznym elementem życia. Towarzyszy nam na co dzień, zarówno podczas wydarzeń pozytywnych, jak i negatywnych. Denerwujemy się, gdy mamy odebrać ważną nagrodę czy jechać w daleką podróż. Tak samo stresujemy się utratą pracy lub nadmiarem obowiązków. Objawy stresu negatywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak poradzić sobie z nadmiernymi nerwami? Kiedy udać się do specjalisty? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Jak radzić sobie ze stresem? Znajdź źródło

Specjaliści z WGP – psycholog Warszawa Mokotów – radzą, aby przede wszystkim odnaleźć źródło zdenerwowania. Wbrew pozorom przyczyny stresu mogą być różne. Nie zawsze denerwujemy się samym faktem przychodzenia do pracy. Stresująca może być konfrontacja ze współpracownikami. Niektórzy odczuwają podenerwowanie w momencie prowadzenia rozmów telefonicznych – wszystko jest sprawą indywidualną. Kiedy dowiesz się, co wywołuje Twój stres, łatwiej będzie Ci stworzyć plan opanowania tych emocji. Poświęć czas i dokładnie zastanów się, co powoduje podenerwowanie w Twoim życiu. Czasem trudno jest dostrzec źródło stresu. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty. Pomoże Ci on nie tylko wskazać przyczyny, lecz także pokaże drogę, dzięki której łatwiej poradzisz sobie ze stresem. W Warszawskiej Grupie Psychologicznej istnieje możliwość spotkań indywidualnych z psychologiem lub psychoterapeutą, wzięcia udziału w indywidualnym treningu relaksacyjnym lub w spotkaniu grupy relaksacyjnej.

Przyjemności, relacje i relaks

Trzy wyżej wymienione rzeczy to świetny sposób na walkę z częstym podenerwowaniem. Po stresującym dniu warto pozwolić sobie na odrobinę przyjemności. Obejrzyj ulubiony film, idź na siłownię, posłuchaj muzyki lub odwiedź ciekawe miejsce w Twoim mieście, w którym jeszcze nie byłeś. Dzięki temu oderwiesz się od stresujących bodźców. Warto przyjemności dzielić z najważniejszymi osobami w Twoim życiu, od których także możesz uzyskać wsparcie w walce ze stresem.

Tworzenie relacji to również doskonały sposób na pozbycie się podenerwowania. Pamiętaj jednak, by Twoje więzi opierały się o zaufanie i bliskość. Staraj się budować trwałe, pozytywne związki. Spędzaj wiele czasu z najbliższymi, przychylnymi Ci osobami. Dzięki temu będziesz mógł zapomnieć o codziennym stresie.

Relaks również jest niezwykle ważny, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowy sen. Codzienna dawka stresu może spowodować problemy z zaśnięciem. Z tego powodu unikaj przed snem spożywania kofeiny i ogranicz dopływ bodźców. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z oglądania telewizji w sypialni. Pozbądź się również komputera, a telefon odłóż poza zasięg wzroku. Dzięki temu szybciej się zrelaksujesz i zaśniesz.

Dodaj komentarz